
pre 7 minuta 10: 12
Nikola Jokić na deobi drugog mesta, Luka Dončić peti najplaćeniji igrač NBA: Amerikanac na vrhu liste
Srpski košarkaški reprezentativac visoko kotiran, po zaradi, u NBA.
Košarkaši Crvene zvezde počinju drugu polovinu sezone Evrolige gostovanjem Barseloni u 17. kolu takmičenja. Španski tim je prvi kome će klub sa Malog Kalemegdana imati priliku da se "osveti" za pretrpljen poraz iz prvog dela.
To ne znači da će biti lak zalogaj, nalaze se jednu poziciju ispod Zvezde sa istim skorom, što znači da je ovo direktna borba za deveto mesto na tabeli. Pred meč, Filip Petrušev je prokomentarisao šanse svoje ekipe na novom gostovanju:
"Teška utakmica, pogotovo što smo izjednačeni na tabeli. Kod kuće igraju mnogo bolje, nego na strani. Oslabljeni smo sa tim nekim povredama i nedostacima. Idemo sa tim što imamo, svako mora da da ekstra doprinos ekipi kako bi zabeležili pobedu".
Košarkaši Barselone su u četvrtom kolu Evrolige prekinuli perfektan start Crvene zvezde pobedom posle produžetka u Beogradu gde su Španci slavili rezultatom 98:94. Po završetku meča čelnici takmičenja istakli su nekoliko sudijskih grešaka koje su otišle u korist gostiju koji su na kraju otišli kući sa pobedom.
"Ove sezone smo već igrali protiv njih, znamo svi šta se desilo. Trebalo je drugačije da se završi, ali to će nam biti dodatni motiv da odemo tamo i uzmemo pobedu, koja je možda trebalo da se desi ranije", istakao je Filip Petrušev.
Iako se u protokol vratio Džoel Bolomboj, bolnička lista kluba sa Malog Kalemegdana je nikad veća. Trener Janis Sferopulos neće moći da računa na Branka Lazića, Miloša Teodosića, Ognjena Dobrića, Uroša Plavšića i Džona Brauna, koji nestrpljivo čeka priliku da debituje za "crveno-bele".
"Nama znači što više kvalitetnih igrača. S obzirom da ima ogroman broj utakmica. Neophodno je da svi doprinesu, da zadržimo svežinu, kako bi bili maksimalni tokom utakmice", naveo je centar Crvene zvezde.
MN Press
Najveći izazov za crveno-bele biće sukob sa bekovskom linijom Barse, u duelu iz Beogradske arene posebno raspoložen bio je Kevin Panter, koji će definitivno biti najveća opasnost Španaca.
"Oni su atletska ekipa, dominantni smo na unutrašnjim pozicijama. Mislim da će biti ključno da zaustavimo bekove. Bez njih visoki igrači ne mogu da dođu do izražaja. Igraju brz napad, brzu odbranu. Ako ih usporimo malo, nateramo da rade 24 sekunde, tu imamo prednost i da će tu onako pasti malo", istakao je reprezentativac Srbije.
Neko na koga će se trener Sferopulos osloniti da bude jedan od primarnih ofanzivnih pretnji biće Ajzeja Kenan, koji ima samo pozitivne emocije pred gostovanje Barseloni:
"Radujem se unapred teškoj utakmici na strani, počinjemo drugi krug i radujemo se tome. Mislim da imamo šanse da pobedimo. Morate da idete čvrsto protiv njih, da igrate timsku odbranu, da tražite različita rešenja... Barselona je sjajan tim, nije Barselona samo Kevin Panter. Naravno, on im je najbolji strelac, ali ako mu budemo otežali i igrali čvrstu odbranu biće sve u redu", naveo je Kenan.
Zvezda će biti oslabljena na meču protiv Barselone, ali to ne brine američkog košarkaša:
"Svi koji su na rapsolaganju su spremni da uskoče i da daju doprinos. Nekoliko igrača je povređeno u ovom trenutku i želimo da se vrate što je brže moguće. Imamo alternative koje su spremne da uskoče".
Francuski fudbalski gigant Paris Saint-Germain objavio je na Bitcoin konferenciji u Las Vegasu da u bilansu kluba drži 120 bitcoina, trenutne vrednosti oko 14,5 miliona dolara.
Tema tužbi protiv Manchester Cityja izazvala je podele među navijačima.
Fudbal danas sve više nalikuje velikim korporacijama nego sportskim klubovima kakve smo znali pre nekoliko decenija. Ključni razlog za to su ogromni novčani iznosi koji cirkuliraju, a koji se kreću od vrtoglavih transfera igrača do astronomskih ugovora o TV pravima.
Đoković, Massa i Magnussen su novi investitori francuskog kluba.
Grupna faza Evropskog fudbalskog prvenstva za žene 2025 (WEURO), koja se nedavno završila, definitivno je ispisala istoriju zbog rekordne posećenosti.
05.03.2025 17: 33
Visoki košarkaš reprezentacije Srbije, biće sa svojim klubom u Bavarskoj, ali se još uvek ne zna da li će biti spreman...
05.03.2025 13: 04
Trener Zvezde pred put u Minhen još ne zna da li će centar ozdraviti.
27.02.2025 10: 09
Košarkaši crveno-belih od 20.00 časova otvaraju protiv Žalgirisa 27. kolo Evrolige.
01.02.2025 00: 19
Košarkaš Crvene zvezde Filip Petrušev razgovarao je sa novinarima posle meča sa Partizanom i pobede u 24. kolu Evrolige - 73:71.
pre 13 sati 20: 30
Predsednik Košarkaškog saveza Turske konačno se oglasio povodom prošlosezonskih navoda o interesovanju tamošnjeg nacionalnog tima za usluge plejmjekera Panatinaikosa.
pre 14 sati 19: 40
Katalnoci ipak odlučili da zadrže sengalskog centra i u narednoj sezoni.
pre 17 sati 16: 33
Prvi čovek FIBA Evrope je istakao da je sve funcionisalo besprekorno
pre 18 sati 16: 12
Američki košarkaš Brendon Boston Džunior novi je član Fenerbahčea, saopštio je danas osvajač Evrolige.
Ostavite komentar