
pre 15 minuta 23: 00
Liverpul neće po dobrom pamtiti poraz od Junajteda: Gakpo tragičar, Slot retko negativan
Fudbaleri Liverpula se nisu proslavili na debriju sa Mančester junajtedom...
Sutra od 20 časova u beogradskoj Areni odigraće se prvi evroligaški "večiti derbi" između Crvene zvezde i Partizana, a dan ranije iz sedišta elitnog takmičenja saznali smo i ko će deliti pravdu na utakmici dva najveća srpska kluba.
U pitanju su sudije iz Francuske, Španije i Litavanije - Mehdi Difala, Emilio Perez i Arturas Sukis.
Crvena zvezda trenutno je deseta na tabeli Evrolige sa polovičnim učinkom od pet pobeda i poraza, dok je Partizan na 16. mestu sa skorom 2/8.
Klub sa Malog Kalemegdana trenutno je u seriji od osam uzastopnih pobeda nad Partizanom, dok je njihov poslednji okršaj u Evroligi završen trijumfom Zvezde 88:72.
Na skupštini European Football Clubs (EFC) u Rimu, predsednik UEFA Aleksander Čeferin upozorio je da evropski fudbal mora ostati otvoren, inkluzivan i zasnovan na sportskom meritornom principu.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
04.01.2024 22: 02
Nošena spektakularnom publikom, ekipa Crvene zvezde je pre svega sebi pokazala da može, da je u stanju da pobeđuje najbolje evropske timove i takmiči se za najviše domete. U dominantnom stilu nadigran je večiti rival Partizan - 88:72 (24:13, 26:16, 15:19, 23:24).
04.01.2024 21: 57
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan u trećem ovosezonskom "večitom derbiju" i upisali osmu pobedu u Evroligi.
03.01.2024 13: 01
Poznato ko će biti zadužen za sprovođenje pravila igre i sankcionisanje faulova i neprimerenog ponašanja u duelu šampiona Srbije i regionalnog prvaka.
02.01.2024 23: 36
Trener "parnog valjka" Željko Obradović bio je zadovoljan onim što su njegovi igrači demonstrirali pred novi okršaj sa Crvenom zvezdom, koji je na programu već za dva dana.
pre 4 sata 19: 05
Košarkaši Partizana vratili su se iz Španije sa polovičnim učinkom, pošto su savladali Baskoniju nakon poraza od Reala...
pre 9 sati 13: 32
Prema vestima iz Le Progresa, Asvel želi da napusti Evroligu zbog loših takmičarskih rezultata i visokih troškova.
18.10.2025 15: 50
U petak, u porazu od Partizana kod kuće (79:91) nisu mogli da igraju Markus Hauard, Trent Forest.
18.10.2025 14: 10
Panatinaikos u narednom kolu Evrolige gostuje u Bolonji protiv Virtusa, dok se navijači zeleno-belih nadaju da će uskoro ponovo gledati jednog od ključnih igrača u punom sjaju.
Ostavite komentar