
pre 2 minuta 21: 23
Kecmanović završio učešće na Vinston-Salemu: Poraz u četvrtfinalu od Korde
Srpski teniser Miomir Kecmanović izgubio je četvrtfinalni meč ATP Vinston-Salema
Dok gradski rival kluba iz Humske uspešno korača u novoj evroligaškoj kampanji, košarkaši Partizana, izleda, još uvek nisu pronašli pravi ritam, pošto su izgubili u drugu utakmicu na međunarodnoj sceni, a posle Baskonije, na mini turneji u Spaniji, bolji od "parnog valjka" bio je i Real Madrid (93:86)
Iako je još uvek rano da se svode zaključci na osnovu ova dva teška gostovanja, činjenica da je ovo kompletno novi tim i manje/više, evidentni su "problemi" ekipe Željka Obradovića.
Osim što je potreban lider, hladna glava u završnici i generalno, bolja komunikacija u odbrani, srpskom timu, u ovom trenutku, nedostaje samo uigranost i kvalitetna, kontunirana igra na ofanzivnom delu terena, kada rivali uđu u seriju, jer, baš kao što je trener Partizana rekao posle meča u Madridu, svaka utakmica u Evroligi igraće se na jednu loptu, pa će mirne ruke i pametna rešenja u napadu biti imperativ gotovo na svakom susretu.
Spoljnu poziciju imaju crno-beli, što se videlo i po procentima timske realizacije za tri poena, koje je u jednom trenutko otišlo i na visokih 60 odsto, kao i jako centarsko prisustvo u reketu. Raduje činjenica da su košarkaši, generalno, manje zvezde od prošlogodišnjeg rostera i što svi igraju za tim. Večeras smo u završnici protiv Reala videli i njihov pobednički mentalitet uprkos visokom deficitu na početku poslednje četvrtine kada je bilo "-17", i, samo na osnovu toga što su u finišu došli do egala i činjenice da su se hrabro nosili sa vicešampionom Evrope punih 35 minuta u Madridu, dovoljno govori o šampionskoj žici ovog tima, koji će bez sumnje pokazati svoju verastilnu napadačku moć kada se kockice slože i neko se iznedri kao lider.
MN Press
Osim toga, deluje da crno-beli nemaju baš jasnu sliku u defanzivi kod preuzimanja igrača. Neki od košarkaša iz Humske i nisu navikli na intenzitet Evrolige i kvalitet ovog takmičenja, pa i pomalo nonštalantno ulaze u duele, ne vodeći računa na "spejsing", što se jasno videlo pod obručima u Madridu gde su svaki "višak" u reketu Beograđana, oberučke koristili Serž Ibaka i Edi Tavares.
Istina, malo je tih centara koji će izaći na crtu pomenutom dvojcu Madriđana, ali je činjenica da su falile bolje odluke u defanzivi. Naročito kod one 14:0 serije početkom poslednje četvrtine.
Isak Bonga, poznat po svojim defanzivnim ulogama, imao je propusta večeras. Uz to, promašio je nekoliko otvorenih pogleda za tri poena, što se dodatno odrazilo na samopouzdanje "parnog valjka" u prelomnim trenucima utakmice. Karlik Džons imao je skromne prve tri četvrtine, probudio se u finišu ali je već bilo kasno, što se može reći i za učinak Frenka Nilikine, dok je nekako, najbolji utisak ostavio Tajrik Džons. Bivši centar Efesa ponovo je bio "sila" pod obručima. Iako nije mogao da se nosi sa gotovo 20cm većim Tavaresom, imao je važnu ulogu u sušnim minutima Partizana sredinom poluvremena, ali je, baš kao i protiv Baskonije, utihnuo u ključnim trenucima kada je očajnički bio potreban koš Beograđanima.
Nekako deluje da se u crno-belom taboru još uvek niko nije iskristalisao kao lider, iako tu "palicu" treba da preuzme Karlik Džons. Od Sudanca se dosta očekuje, ali je utisak da se i dalje traži na parketu, gde se nalazi na raskršću tipičnog pleja i beka poentera. Podsetimo, on je bio najbolji asistent Mundobasketa i prvi poenter "Dži lige" prošle godine, pa je njegov kvalitet neupitan i za izazove u Evroligi, ali je prekopotrebno da jasno izdefiniše svoju ulogu koju će imati u Humskoj.
Vremena, svakako, ima na pretek. Očekuje se i povratak Duejna Vašingtona, pa će dinamika na parketu zavisiti i od njegovog uticaja. Ali, za sada, navijači Partizana, prema svemu prikazanom u Španiji, ne moraju da strahuju... Protiv žilave Baskonije izgubili su utakmicu zbog sitnih detalja, pokazali su žestok otpor velikom Realu u njegovoj kući i naredni period, naročito tokom utakmica u Beogradu, daće jasniju sliku gde zaista stoji "parni valjak" u poređenju sa ostalim Evroligašima, koji takođe ispitavaju svoje rostere i traže odgovarajuće petorke.
Rasprodate su sve karte za meč Srbije i Slovenije u Beogradskoj areni.
Prošlo je više od dve decenije od završetka krvavih sukoba između Ruande i Demokratske Republike Kongo, tokom kojih je živote izgubilo više od pet miliona ljudi. Ipak, umesto vojnika i tenkova, danas ova dva afrička suseda vode novi oblik borbe: marketinški rat na fudbalskim dresovima evropskih velikana.
Kad sportisti iz regiona potpisuju višemilionske ugovore u Italiji, Španiji ili SAD, ne pitaju se samo o klauzulama i bonusima, već i o tome gde će platiti porez, jer između dva sponzorska spota i tri treninga, jedna odluka o prebivalištu može doneti ili odneti desetine miliona evra.
Francuski fudbalski gigant Paris Saint-Germain objavio je na Bitcoin konferenciji u Las Vegasu da u bilansu kluba drži 120 bitcoina, trenutne vrednosti oko 14,5 miliona dolara.
Tema tužbi protiv Manchester Cityja izazvala je podele među navijačima.
21.03.2024 10: 35
Pobeda nad Baskonijom pre dva dana ostavila je košarkaše Partizana u igru za plasman u Top 10 Evrolige, ali posao nije ni blizu završen, tim pre što od 20.30 časova u "Štark Arenu" stiže aktuelni šampion Evrope - Real Madrid.
20.03.2024 15: 01
U jednoj od odlučujućih utakmica za plasman u plej-in Evrolige, košarkaši Partizana odmeriće snage sutra sa Real Madridom, a meč iz Arene na programu je od 20.30 časova.
19.03.2024 09: 28
Istorija košarke ove nedelje se piše ni manje ni više nego u Beogradu. Naime, sledi poslednje duplo kolo u Evroligi, a u prestonici Srbije biće odigrano čak pet utakmica, a svaka od njih nekom timu može da odluči sezonu.
21.12.2023 23: 36
Trener košarkaša Partizana Željko Obradović rekao je posle poraza od Reala u Madridu (75:91) da je njegova ekipa odigrala baš lošu utakmicu.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 34 minuta 20: 52
Deo kadetske košarkaške reprezentacije Srbije prisustvuje meču kolega seniora i Slovenije, u "Beogradskoj areni".
pre 1 sat 20: 08
Brojni domaći i strani košarkaški stručnjaci prisustvuju beogradskom duelu Nikole Jokića, Luke Dončića i njihovih selekcija.
pre 3 sata 18: 20
Košarkaška selekcija Srbije ima neverovatan skor protiv timova sa Starog kontinenta.
pre 3 sata 17: 58
Izveštači sa predstojećeg takmičenja izglasali reprezentacije sa najvećim šansama za osvajanje medalja.
Ostavite komentar