pre 3 minuta 23: 01
Strepeo je Strazbur od Rijeke, ali je prošao u četvrtfinale Lige konferencije
Riječani vodili sve do 71. minuta kada je Barko izjednačio i odveo Francuze u četvrtfinale UEFA Lige konferencije.
Trener košarkaša Crvene zvezde Duško Ivanović izjavio je večeras da će njegov klub pokušati da ostvari pobedu protiv Olimpijakosa u meču 33. kola Evrolige.
Crvena zvezda će sutra od 19 sati u dvorani "Aleksandar Nikolić" dočekati Olimpijakos. Srpski i regionalni šampion je u decembru prošle godine u 15. kolu Evrolige savladao Olimpijakos u Pireju rezultatom 90:86.
"Mi imamo još neke teoretske šanse, ali bez obzira na sve, želimo da dobijemo ove dve utakmice na kraju, za početak. Olimpijakos je pokazao da ima jednu od najboljih ekipa, i plasmanom na tabeli, i ekipom i kvalitetom koju poseduje. Ekipa koja ima izuzetan talenat, igraju godinama zajedno, igraju po automatizmu, dobro se poznaju, lako postižu koševe", rekao je Ivanović, prenosi zvanični sajt kluba.
"Naš cilj je da im onemogućimo da postižu takve koševe, na svoj lagan način. Zdravstveno smo bolji, Branko Lazić je počeo jače da trenira, treninzima se vratio i Nemanja Nedović, dok će Ben Bentil za početak pauzirati sedam dana pa ćemo videti", dodao je trener Crvene zvezde.
Košarkaš Crvene zvezde Ognjen Dobrić je istakao da se ekipa za meč sa Olimpijakosom sprema najbolje što može.
"Idemo sigurno na pobedu. Lako je reći ali moramo da odradimo sve dogovoreno na terenu i nadam se da ćemo pokazati šta i kako možemo. Pobeda u Pireju je pokazatelj da možemo da igramo protiv njih iako su vrlo kvalitetni i visoko rangirani. Sve zavisi od nas, moramo da igramo sa energijom, i u dobrom smo ritmu, očekujem da sve bude kako treba", rekao je Dobrić.
Olimpijakos je prvi na tabeli Evrolige sa 23 pobede i devet poraza, dok je Crvena zvezda 11. sa skorom 15/17.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
13.02.2026 09: 20
Od kako su Grci poveli sa 14 razlike sredinom drugog kvartala izabranici trenera Saše Obradovića su konstantno jurili za svojim protivnikom.
12.02.2026 23: 41
Košarkaš Olimpijakosa Evan Furnije govorio je za portal Arene Sport posle pobede nad Crvenom zvezdom u 28. kolu Evrolige i istakao da je duel u Pireju bio izuzetno zahtevan, uprkos tome što je njegov tim gotovo čitav meč imao prednost.
12.02.2026 23: 00
Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju bratskom klubu Olimpijakosu rezultatom 92:86 u meču 28. kola Evrolige.
12.02.2026 22: 39
Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju bratskom klubu Olimpijakosu rezultatom 92:86 u meču 28. kola Evrolige.
pre 25 minuta 22: 40
To je potvrdio i generalni menadžer kluba iz Kneževine Oleksij Jefimov.
pre 28 minuta 22: 37
Izabranici Đoana Penjaroje slavili protiv Pariza sa 90:81 u 32. kolu Evrolige, zahvaljujući odličnom partijom Kalatesa.
pre 46 minuta 22: 19
Izraelci su ubacili 63 poena u prvom poluvremenu, Grci slomili Špance u nastavku, klub iz Emirata u Minhenu došao do 17. pobede u Evroligi.
pre 3 sata 19: 55
Valensija je izgubila od Barselone 62:66 (15:18, 18:17, 19:18, 10:13) u 32. kolu Evrolige.
Ostavite komentar