Pedro Martinez je novi trener Valensije | Arena Sport
srb
najnovije
Evroliga

Valensija našla novog trenera: Pedro Martinez se vratio na mesto uspeha

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

29.05.2024 19:30
Pedro Martinez je novi trener Valensije Guliver/Ricardo Larreina
Pedro Martinez je novi trener Valensije

Košarkaški klub Valensija se pred kraje ove sezone rastao sa Aleksom Mumbrom, a u narednoj će ih voditi Pedro Martinez! Iskusni strateg je doneo odluku da se vrati na mesto uspeha.

Martinez u Valensiju dolazi iz Manrese sa kojom je u prethodne tri godine u dva navrata igrao završnicu Kupa Kralja i plej-of ACB lige. 

Španac je jedinu titulu španskog prvenstva osvojio upravo sa "slepim miševima" 2017. godine. U "La Fonteti" se nadaju da bi isto moglo da se ponovo i u narednoj sezoni.

Iako je poznato ko će voditi ekipu u narednoj sezoni, Valensija još uvek ne zna kakva je situacija kada je u pitanju njihova budućnost u Evroligi.

Poznato je da su "u igri" četiri specijalne pozivnice (wildcard) i pet klubova koji čekaju na njih. U pitanju su Valensija, Alba, Virtus, Partizan i Crvena zvezda. Odluka o učesnicima za narednu evroligašku sezonu biće poznata krajem juna.

 

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Šta Srbija zapravo gleda

Ponuda sadržaja danas je praktično nepregledna. Striming platforme, društvene mreže i podkasti dostupni su na svakom uređaju i u svakom trenutku. Pa ipak, navike gledalaca u Srbiji pokazuju da televizija i dalje ima važno mesto, posebno u večernjim satima, kada se kraj dana za mnoge i dalje vezuje za TV ekran.

Zašto investitori kupuju mreže fudbalskih klubova i šta to znači za sam sport

Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.