pre 4 sata 23: 22
Osetkovski za TV Arena sport: Igrali smo dobro 35 minuta, svelo se na dva-tri poseda
Košarkaši Partizana nisu slavili na gostovanju Valensiji, pošto ih je kobna četvrta četvrtina koštala glave.
Košarkaši Reala plasirali su se u finale Evroplige, posle pobede protiv Olimpijakosa sa 87:76. Za titulu u prestižnom takmičenju Madriđani će igrati protiv Panatinaikosa.
Trener ekipe iz Madrida, Ćus Mateo bio je vidno zadovoljan posle utakmice sa Atinjanima, ali je napomenuo da još uvek nije vreme za slavlje.
"Perfektno smo razumeli šta treba da uradimo da bismo pobedili tim sa velikim srcem. Igraju sjajnu odbranu tokom cele sezone, shvatili smo kako da kontrolišemo ritam, trčimo posle skoka. Dobro smo se i branili, šutirali 9/13 za tri u prvom poluvremenu. Naravno, znali smo da nije dovoljno, nastavili smo da se borimo i znali smo da će se vratiti kao i uvek. Kada su počeli da hvataju ofanzivne skokove i ubacuju trojke, bili smo u stanju da pročitamo igru na kraju sa dva plejmejkera", rekao je Ćus Mateo, trener košarkaša Real Madrida.
Sipao je hvalospeve na račun svojih košarkaša iskusni strateg.
"Bilo je lepo videti kako moji igrači razumeju šta treba da uradimo. Neverovatno je videti kako su se borili i branili zajedno. Verovatno nismo najbolji u tome, ali sam ponosan zbog načina na koji smo to radili u prvom poluvremenu. Čestitam im, zaslužuju to".
A, u finalu Real čeka još jedan tim iz Grčke, a to je Panatinaikos.
"Moram da vidim još Panatinaikos, njihovu utakmicu. Kada su nas pobedili, to moram da vidim, poslednje utakmice u plej-ofu. Nisam iznenađen što su u finalu, jer su sada puni samopouzdanja. Imaju trenera koji ih gura da budu šampioni i neće biti lako. Imaju lidere u timu, Sloukasa i skorere, skakače, hemiju. Biće teško. To je jedino što mogu da vam kažem", zaključio je Mateo.
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
Kad sportski direktor Eintracht Frankfurta objašnjava zašto klub zapošljava čak dva stručnjaka za san, on polazi od toga da se igrači mogu razvijati samo ako svakodnevno, predano daju svoj maksimum i da je za to neophodno da imaju dobar san.
U Turskoj su uhapšeni dvojica fudbalera iz najvišeg ranga takmičenja i bivši predsednik jednog kluba iz Superlige, dok se istraga o ilegalnom klađenju širi sa sudija na igrače i funkcionere.
Kup utakmice dugo su bile emotivni simbol fudbala, eliminacija, iznenađenja, mala mesta na velikoj sceni.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
27.03.2025 22: 16
Košarkaši Reala gostovaće sutra od 20 časova Crvenoj zvezdi u Beogradskoj areni.
26.02.2025 18: 30
Trener košarkaša Reala Ćus Mateo potvrdio je danas odlazak Denisa Smita iz kluba i ostanak Serža Ibake u Madridu.
12.12.2024 20: 09
Šuška se dosta oko dolaska NBA u Evropu i stvaranja nove lige koja će ugroziti aktuelnu Evroligu, a "Relevo" prenosi kako su prvi koraci za to već napraveljeni.
10.10.2024 23: 19
Ćus Mateo, Fakundo Kampaco i Serž Ibaka izneli utiske posle pobede u Madridu.
pre 5 sati 21: 46
Najuticajniji sportski agent starog kontinenta je i na meču između Valensije i Partizana gde je na poluvremenu govorio za TV Arena sport.
29.12.2025 21: 00
Centar crveno-belih došao na godišnju proslavu kluba i počeće sa treninzima kod Saše Obradovića posle testova.
29.12.2025 20: 09
Subotičani su slavili 76:75 (20:21, 22:21, 14:18, 20:15) u 12. kolu AdmiralBet ABA lige.
29.12.2025 14: 09
Košarkašica reprezentacije Srbije, rođena u SAD, pronašla novi angažman.
Ostavite komentar