pre 10 minuta 15: 42
(UŽIVO/VIDEO) Partizan - Radnički Niš (0:0): Kanute pocrveneo u Humskoj, Radnički sa desetoricom na terenu
Meč iz Humske na programu je od 15 časova uz direktan prenos na našem Premium 1 kanalu.
Košarkaši Panatinaikosa pobedili su Makabi u "OAKA" Areni i na krilima sjajne role Kostasa Slukasa, došli do izjednačenja u četvrtfinalnoj seriji Evrolige - 95:79 (20:28, 31:11, 20:21, 24:19).
Iskusni plejmejker grčkog tima bio je odlučujući faktor u pobedi "zelenih" večeras. Iako je šansu dobio sa klupe, na parketu je proveo veći deo utakmice, gde se uglavnom igralo po njegovim notama. Imao je fenomenalne procente šuta iz igre (8/9 za dva, 4/7 za tri).
Zapaženu rolu u defanzivi, kada je trebalo, proigravao je saigrače, spuštao lopte na centre grčkog tima i tako svojoj ekipi donosio neke lake koševe, da bi susret završio sa 28 poena, tri skoka i četiri asistencije, posle čega će definitivno ući u konkurenciju za MVP igrača kola.
Susret, inače, nije najbolje počeo po domaći tim i kakva je energija Makabija bila u prvoj četvrtini, sve je slutilo da će izraelski tim napraviti novi brejk u "OAKA" Areni. U jednom trenutku "Ponos Izraela" bio je i nadomak dvocifrene prednosti (16:25), ali nije zadržao kontinuitet i visok ritam u nastavku.
Na krilima 14:0 serije Panatinaikosa, grčki tim okrenuo je momentum na svoju vodenicu u finišu druge četvrtine (49:38) i tada praktično odlučio meč. Periode dobre igre imao je Makabi u nastavku. Lorenco Braun (18p), Antonijus Klivlend (12p) i Džejk Kohen (12p) koliko-toliko držali su Izraelce u igri sve do početka poslednje četvrtine (70:75). Ali, nisu imali snage da dođu do još jednog iznenađenja.
Lesor, Papapetru i Slukas režirali su 9:0 seriju sredinom odlučujuće deonice (84:70) i time odbili sve nalete rivala, da bi trojkama Mitrougla u finišu, Panatinikos "pečatirao" i ubedljiviji poraz izraelskoj ekipi.
Treća utakmica serije na proramu je 30. aprila, kada će domaćin biti Makabi.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
Administracija Donalda Trumpa saopštila je da ubrzava obradu viza za strance koji posjeduju ulaznice za FIFA Svetsko prvenstvo 2026, što je potez koji olakšava putovanje na najgledaniji sportski događaj na svetu.
28.10.2025 22: 10
Košarkaši Panatinaikosa su savladali Makabi iz Tel Aviva 99:85 (24:25, 23:24, 21:17, 31:19) u sedmom kolu Evrolige.
12.07.2025 12: 00
Braun je sa reprezentacijom Španije osvojio zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu 2022. godine.
04.03.2025 19: 00
Čelnici elitnog evropskog takmičenja razmišljaju da dozvole Makabiju da igra domaće utakmice u svojoj državi.
08.01.2025 19: 43
Već je poznato da će crno-belima faliti sigurno tri igrača, a grčkoj ekipi dva, a možda i više.
pre 17 sati 22: 47
Izundu je meč završio sa 18 poena.
pre 18 sati 20: 55
Košarkaši Bešiktaša pobedili su večeras u gostima Bujukčekmedže rezultatom 79:62 u meču 18. kola turskog prvenstva.
30.01.2026 13: 14
Utakmica Partizana i Kluža na programu je u subotu, 31. januara s početkom u 19 časova.
28.01.2026 20: 06
Neverovatne scene na prijateljskom turniru u UAE. Košarkašu Al Ahlija preti i zatvorska kazna.
Ostavite komentar