Partizan se trijumfom oprostio od Evrolige: Crno-beli nakon preokreta savladali Valensiju

12.04.2024 22:23
Košarkaš Partizana, Aleksa Avramović na utakmici protiv Valensije MN Press
Košarkaš Partizana, Aleksa Avramović na utakmici protiv Valensije

Košarkaši Partizana su savladali Valensiju 79:66 (15:21, 20:16, 23:15, 21:14) u poslednjem kolu Evrolige. Aktuelni šampion ABA lige se tako oprostio pobedom od elitnog košarkaškog takmičenja.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Džejms Naneli sa 19 poena, a podršku su mu pružili Džejlen Smit sa 15 i Kevin Panter sa 12 poena. u redovima Valensije se istakao Semi Odželej sa 17 poena, dok je Džered Harper bio jedini dvocifren uz njega sa 13 poena.

Iako je je delovalo da su crno-beli bolje otvorili susret, gosti iz Španije su nakon 10 minuta imali prednost od šest poena zahvaljujući seriji 7:0 u završnici prve četvrtine. Domaćin je prikazao odličnu igru u drugoj deonici i na dva minuta pre odlaska na poluvreme imao +6. Usledila je nova serija Valensije (8:0), te su Španci imali vođstvo od dva poena.

U trećoem periodu su izabranici Željka Obradovića odigrali još bolju odbranu i u potpunosti preokrenuli rezultat. Tako su u poslednjih 10 minuta ušli sa šest poena prednosti. Crno-beli su sjajno otvorili poslednju četvrtinu i stekli prvo dvocifreno vođstvo na meču (+11).

Partizn je utakmicu rutinski priveo kraju i tako stigao do svoje 16. pobede. Srpski klub uz to ima i 18 poraza, te će sezonu završiti na 11. mestu u Evroligi.