Evroliga

Bledo izdanje Zvezde u Istanbulu: Najubedljiviji poraz crveno-belih u istoriji Evrolige

Autor: Aleksa Janković

11.04.2024 21:18
Košarkaš Crvene zvezde, Nemanja Nedović na utakmici protiv Anadolu Efesa MN Press
Košarkaš Crvene zvezde, Nemanja Nedović na utakmici protiv Anadolu Efesa

Košarkaši Crvene zvezde su poraženi od Anadolu Efesa 100:55 (15:11, 30:20, 31:13, 24:11) u 34. kolu Evrolige. Crveno-beli su tako završili ovu sezonu u elitnom košarkaškom takmičenju sa skorom 11-23. Trijumf ekipe iz Istanbula ujedno znači i da je Partizan ostao i bez matematičkih šansi za plasman u plej-in.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Elajdža Brajant sa 26 poena, dok su ga pratili Derek Vilis sa 15 i Danijel Oturu sa 13 poena. U redovima Crvene zvezde su se istakli Luka Mitrović, Nemanja Nedović i Rokas Giedraitis sa po 11 poena.

Prvi period igre je započeo poprilično konfuzno za crveno-bele. Imali su već četiri izgubljene lopte nakon svega dva i po minuta igre. Međutim, domaćin nije uspeo da iskoristi nešto lošiji period igre srpskog predstavnika, te je nakon 10 minuta bilo samo +4 za Efes (15:11). U drugoj deonici je turska ekipa zaigrala znatno bolje i serijom 11:3 stigli do prvog dvocifrenog vođstva. Prednost domaćina je samo rasla, a na poluvremenu je iznosila +14.

Tim iz Istanbula je nastavio da uvećava prednost u drugom poluvremenu koja je u jednom trenutku iznosila čak 32 poena. Igrači Efesa su nakon toga pokušali da postignu poene i kroz neke atraktivne akcije, što se nije svidelo Milošu Teodosiću koji je napravio nesportski faul. Usledila je i tehnička za plejmejkera crveno-belih, a nakon toga je dobio i isključenje sa utakmice. Domaćin je do kraja stigao samo do još ubedljivijeg trijumfa.