pre 16 minuta 15: 46
Za Duletom se žali i u Bosni: Emotivna poruka Muse
"Naučio si me šta znači biti profesionalac u ovom poslu", napisao je reprezentativac BiH.
MN Press
Košarkašima Partizana je ostala samo teoretska šansa da se plasira u plej-in Evrolige. Baskonija i Anadolu Efes su upisali trijumfe, te je crno-belima preostalo jedino da se nadaju da će Crvena zvezda pobediti u poslednjem kolu Efes u gostima. Naravno, izabranici Željka Obradovića će morati da pobede Valensiju bez obzira na ostale rezultate.
Efes je upisao pobedu protiv Fenerbahčea 82:80 i tako ponovo ima pobedu više od Partizana. Gosti su nešto bolje otvorili utakmicu u "Ulker Areni" i na dva minuta do kraja prve deonice imali +8, ali je usledila serija domaćina 10:0 kojom su stigli do prvog vođstva na utakmici. U drugoj četvrtini je ponovo Efes vezanim poenima došao do prenosti, ali je odličnom odbranom i još boljim napadom Fenerbahče završio prvo poluvreme i na pauzu otišao sa +4.
Drugi deo igre je protekao u rezultatskoj klackalici između dva turska kluba. Često su se smenjivali u vođstvu, a prelomni momenti meča dogodili su se u poslednjih 10 minuta. Efes je odlično odbranom postepeno uvećavao prednost i na 95 sekundi do kraja stigao do nedostižnih +7. Imao je Najdžel Hejs Dejvis šut za pobedu u poslednjim sekundama, ali je nažalost promašio.
Efes je do pobede predvodio Vil Klajburn sa 21 poenom, a pratio ga je Šej Larkin sa 15. Sa druge strane se istakao Skoti Vilbekin sa 15 poena, dok je Marko Gudurić dodao 15.
Baskonija je iznenadili ekipu Real Madrida u prestonici Španije 95:91 i tako obezbedili učešće u plej-inu. Delovalo je da se sprema težak poraz izabranicima Duška Ivanovića, ali su gosti odigrali fantastično drugo poluvreme i na krili Markusa Hauarda prošli u doigravanje.
Najefikasniji u pobedničkoj ekipi je bio upravo Hauard sa 35 poena, dok je Met Kostelo dodao 19. Real Madrid su predvodili Mario Hezonja i Džanan Musa sa 18 odnosno 16 poena.
Evroliga, 33. kolo
Četvrtak
Crvena zvezda - Olimpijakos 86:89
Monako - Žalgiris 69:66
Alba - Partizan 83:94
Barselona - Makabi 92:89
Valensija - Asvel 69:98
Petak
Fenerbahče - Efes 80:82
Bajern - Panatinaikos 75:82
Armani - Virtus 90:75
Real Madrid - Baskonija 91:95
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
Saradnja Crocsa sa franšizom Minions rezultirala je modelom Minions Classic Clog, koji je zahvaljujući autentičnom dizajnu i hajpu - vrlo brzo rasprodat, tako da se sada jedino može naći na sekundarnom tržištu preprodaje.
16.04.2024 13: 31
Ligaški deo Evrolige je završen i raspored daljeg toka takmičenja je već poznat, ali nisu svi učesnici.
28.03.2024 23: 10
Andolu Efes posle 32. kola ima pobedu više od Partizana na 10. mestu Evrolige.
28.03.2024 12: 54
Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović je iz daleke Amerike gde nastupa za Atlantu, prognozirao koja će se četiri tima boriti za evropsku krunu. Kapiten selekcije Srbije je odabrao tri španska i jedan turski tim
05.01.2024 23: 50
Najzanimljivije utakmica 19. kola Evrolige odigrana je u španskoj prestonici gde je Real Madrid savladao Anadolu Efes 130:126 nakon čak četiri odigrana produžetka.
YouTube
pre 17h
YouTube
pre 17h
pre 16 minuta 15: 46
"Naučio si me šta znači biti profesionalac u ovom poslu", napisao je reprezentativac BiH.
pre 26 minuta 15: 36
Fudbalski savez Srbije je na svom zvaničnom nalogu na društvenoj mreži "X" odao počast preminuloj košarkaškoj legendi Dušku Vujoševiću.
pre 46 minuta 15: 16
Poseban odnos trofejni stručnjak imao je sa jednim od najpoznatijih navijača Partizana Miroslavom Gajićem, odnosno Mišom Tumbasom ili Mišom Baskusom, kako ga je Dule oslovljavao. I ne sam da je Vujošević pomagao Miši kad god je to bilo potrebno, već je na njegov poziv da mu bude kum to odmah prihvatio.
pre 2 sata 14: 01
Karijera prepuna uspeha na svim poljima...
Ostavite komentar