
pre 9 minuta 13: 45
Janakopulos ponovo nezadovoljan arbitražom, pun besa pikirao sudije iz ABA lige pa poručio: Idemo u NBA ili u FIBU
Vlasnik Panatinaikosa Dimitris Janakopulos se ponovo našao u žiži javnosti zbog komentara na suđenje u Evroligi.
Pobeda nad Baskonijom pre dva dana ostavila je košarkaše Partizana u igru za plasman u Top 10 Evrolige, ali posao nije ni blizu završen, tim pre što od 20.30 časova u "Štark Arenu" stiže aktuelni šampion Evrope - Real Madrid.
Španski tim jeste veliki dužnik crno-belima od prošle sezone, kada ih je u petoj utakmici plej-ofa ostavio bez mogućnosti da se plasiraju na Fajnal for u Kaunas i navijači šampiona AdmiralBet Aba lige se nadaju da bi večeras njihovi ljubimci mogli da se osvete za taj neuspeh.
Iz prizme navijača, savim prirodno, očekivanja su velika, ali sa strogo sportskog aspekta Madriđanu su veliki favoriti, što pokazuje i činjenica da su prvi na tabeli elitnog evropskog takmičenja.
Ipak, u "Areni" su padali mnogi velikani, pa možda bi mogao i najbolji evropsk tim.
"Šta pričati o Realu, prvaci Evrope, tim koji dominira i ove godine u Evroligi, fenomenalan roster, izvanredno vođeni. Trebalo bi da odigramo perfektnu utakmicu ako mislimo da imamo pozitivan rezultat, a potreban nam je zbog situacije na tabeli i tih želja kojih još imamo. Borićemo se do kraja da ih ostvarimo. Da ne ponavljam o kvalitetu tog tima na svim pozicijama, imaju i oni neke probleme, neki igrači nisu u timu, ali s tim rosterom, ko god da nije tu, neko će ga nadomestiti", rekao je trener Partizana Željko Obradović uoči meča sa Realom.
Košarkaši Partizana se trenutno nalaze na desetom mestu na tabeli Evrolige sa 14 pobeda i 16 poraza, dok je Real prvi sa skorom 24/6.
U prvom meču dva kluba ove sezone, koji je odigran u decembru prošle godine, košarkaši Reala su u Madridu pobedili Partizan rezultatom 91:75 u 16. kolu Evrolige.
Evroliga, 31. kolo
četvrtak
Efes - Alba 18.30
Žalgiris - Baskonija 19.00
Olimpijakos - ASVEL 20.15
Partizan - Real Madrid 20.30
petak
Crvena zvezda - Virtus 19.00
Monako - Valensija 19.00
Panatinaikos - Barselona 20.15
Bajern - Makabi 20.30
Olimpija - Fenerbahče 20.30
Ulazak hrvatske zvezde Luke Modrića u vlasničku strukturu Swansea Cityja nije slučajanost, već strateški spoj sportskog instinkta, poslovne znatiželje i globalnog brendiranja.
Puma je tek 2021. ponovo ušla u segment ozbiljnog trčanja i pokušava da nadoknadi zaostatak.
Ova investicija dolazi u trenutku kada platforme za striming kao što su Netflix i Disney+ sve više podstiču nezavisne filmske producente, nudeći globalnoj publici distribuciju njihovih filmova.
Dončićev odlazak bio je najveći test za tim otkako su milijarderka Miriam Adelson i njena porodica kupili kontrolu nad timom pre više od godinu dana od Marka Cubana, s kojim se nisu konsultovali oko ovog transfera.
Potezom koji iznova potvrđuje rastući trend sportskih investicija među aktivnim i bivšim profesionalnim sportistima, Modrić je postao manjinski suvlasnik engleskog kluba Swansea City AFC.
16.04.2025 10: 05
Partizan je 16. aprila 1992. godine u Istanbulu u finalu tadašnjeg Kupa šampiona savladao Huventud rezultatom 71:70.
10.04.2025 23: 55
Edi Tavares govorio o pobedničkom košu protiv Partizana.
10.04.2025 23: 40
Sviran je običan faul, a možda nije trebalo.
10.04.2025 23: 23
Neverovatna utakmica Partizana i Reala u beogradskoj Areni.
pre 9 minuta 13: 45
Vlasnik Panatinaikosa Dimitris Janakopulos se ponovo našao u žiži javnosti zbog komentara na suđenje u Evroligi.
pre 3 sata 10: 00
U Ciboni se nadaju da bi pobedom mogli da naprave značajan korak ka begu sa dna tabele. Optimista je i trener ekipe iz Zagreba, ali i sam napominje da ima kadrovskih problema i poteškoća da sastavi tim.
pre 14 sati 23: 47
Fudbaler Mančester sitija turbulentnu sezonu završavaju sa tužnim vestima odlaska Kevina de Brujnea. Belgijancu ističe ugovor na leto, te će posle 10 godina napustiti "Etihad".
pre 15 sati 22: 48
Trener ekipe iz Pireja, Jorgos Barcokas je nakon trijumfa govorio o samoj seriji sa "kraljevskim klubom", ali i brojnim drugim temama.
Ostavite komentar