
pre 5 minuta 11: 00
"Azuri" u novim problemima: Klaudio Ranijeri odbio poziciju selektora Italije
Italija i problemi u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo su često viđen spoj.
Košarkaši Partizana izgubili su od Monaka u gostima u meču 24. kola Evrolige. Crno-beli platili su danak velikom broju izgubljenih lopti i nešto slabijoj igri na defanzivnom skoku, a rezultat na kraju utakmice bio je 85:70 (14:16, 30:22. 21:23, 20:9) u korist francuske ekipe.
Srpski tim parirao je rivalu samo krajem prve i početkom druge četvrtine. Veći deo meča crno-beli proveli su "jureći" rezultat. A, na kraju, uprkos odličnoj roli Kevina Pantera i Frenka Kaminskog, nisu uspeli da dođu do pozitivnog ishoda. Jednostavno, imali su ogroman broj izgubljenih lopti (16), dopustili su rivalu čak 17 ofanzivnih skokova, što je pored slabije igre u poslednjoj četvrtini i odlučilo pobednika.
Ekipa Partizana u ključnim trenucima nije imala rešenja. Grešilo se u napadu, nije bilo adekvatne odbrane u reketu, falila je pomoć kod čuvanja Majka Džejmsa (19p), koji je imao još jedno sjajno veče protiv crno-belih. A, kada se sve sumira, nedostajalo je još raspoloženih košarkaša u taboru Partizana. Samo su Panter (28p) i Kaminski (17) bili dvocifreni, dok su ostali podbacili.
Nakon izjednačene i poprilično tvrde, uvodne četvrtine, ekipa Monaka podigla je ritam i serijom 20:7, stigla nadomak dvocifrene prednosti pred odlatak na odmor (42:33). Blistali su tim trenucima Blosomgejm i Džejms, dok je listu strelaca Partizana predvodio Panter, koji je do poluvremena ubacio 16 poena. Crno-beli igrali su u prvom delu igre po njegovim notama, a rezultatski priključak držali su zahvaljujući odličnim procentima šuta za tri poena (55 odsto).
Međutim, kao i po običaju, "rak rana" Beograđanima ponovo je bio defanzivan skok. Monako je to maksimalno eksploatisao u prvom poluvremenu (9), a u prilog srpskom timu nije išao ni ogroman broj izgubljenih lopti (10). Međutim, uprkos time, "parni valjak" konstantno je bio u igri. Nije posustajao ni kada je Monako ponovo stekao "opipljivu" prednost sredinom treće četvrtine (56:48).
Frenk Kaminski je tada odigrao bitnu ulogu, kada je Panter maltene udvajan na polovini terena. I najviše zahvaljujući njemu su crno-beli ušli u poslednju deonicu sa blagim minusom (65:61).
Ali...
Taman kada se očekivala još veća reakcija Beograđana, crno-beli upali su u kontra ritam. Osim koša Kaminskog, nisu pogodili nijedan šut iz igre u poslednjoj četvrtini, a meč je definitivno prelomljen nakon trojke Majka Džejmsa, kada je Monako prvi put stekao dvocifrenu prednost (72:61).
Evroliga, 24. kolo
utorak
Real Madrid - Makabi 106:101
Olimpijakos - Alba 101:87
Bajern - Baskonija 112:109
Crvena zvezda - Valensija 82:64
ASVEL - Fenerbahče 73:63
sreda
Monako - Partizan 85:70
Žalgiris - Efes 96:70
Panatinaikos - Olimpija 20.15
Barselona - Virtus 20.30
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
31.10.2024 01: 14
Američki košarkaš imao je samo reči hvale za Željka Obradovića.
30.10.2024 23: 27
Trener Partizana, Željko Obradović je istakao da je drugo poluvreme bilo recept kako bi crno-beli trebalo da igraju,
30.10.2024 22: 50
Košarkaši Partizana su poraženi u neizvesnoj završnici 74:79 (21:23, 12:23, 23:15, 18:18) od Monaka u šestom kolu Evrolige.
29.10.2024 14: 10
Ajzeja Majk se oseća spremim da pomogne ekipi u duelu sa Monakom dok će Isak Bonga uživati u povratku na parket hale "Aleksandar Nikolić"
pre 2 sata 08: 50
Meč je na programu od 20.00 časova na našem Premium 2 kanalu.
pre 3 sata 08: 00
Neverovatne scene iz Portorika, bivša NBA zvezda upala u "šorku" sa navijačima protivničkog tima!
pre 14 sati 20: 55
O budućnosti nekadašnjeg igrača Partizana, govorio je njegov dugogodišnji menadžer, Marko Jelić, koji je istakao kako je njegov klijent poželjan na tržištu.
pre 14 sati 20: 48
Košarkaški reprezentativac trijumfalno završio odiseju u klubu iz Moskve, pre selidbe u novi klub.
Ostavite komentar