Ne može im niko ništa: Real Madrid pobedom stavio tačku na 2023. godinu

Autor: Aleksa Janković

31.12.2023 15:12
Košarkaši Real Madrida Guliver/David Damnjanovic/DeFodi Images
Košarkaši Real Madrida

Real Madrid izgleda nezaustavljivo ove sezone. Prvi deo sezone 2023/24 je završen pobedom nad evroligašem Valensijom 83:74 (20:15, 21:19, 26:19, 16:21). "Kraljevići" su tako polusezonu završili sa samo dva poraza u svim takmičenjima. U ACB ligi ih je pobedio Huventud, dok su u okvriu Evrolige izgubili od Fenerbahčea.

Valensija je vodila 2:0 nakon 30 sekundi igre na današnjem meču, ali je onda tim Matea Ćusa preuzeo stvari u svoje ruke i pobrinuo se da to bude jedino vođstvo gostiju na utakmici. Već na početku druge deonice, razlika je bila dvocifrena, ali su "slepi miševi" uspeli da na poluvreme odu sa prihvatljivih -7.

Treći period je možda i deo meča gde je Real Madrid pokazao najveću razliku između dve ekipe. Aktuelni šampion Evrope je u jednom trenutku vodio 16 poena razlike, a izgledalo je kao da to čine bez većih problema. U poslednjih 10 minuta je prednost bila dovoljno velika, da je došlo do opuštanja te su gosti na kraju izgubili jednocifrenom razlikom. Interesantan je podatak da je domaćin od mogućih 40 minuta vodio čak 38 minuta i 46 sekundi.

Madriđani tako stavljaju taču na prvi deo polusezone trijumfom i nalaze se na liderskoj poziciji i u Evroligi i u ACB ligi. U elitnom evropskom takmičenju su na skoru 16-1, a u španskom prvenstvu imaju 15 pobeda i jedan poraz.

"Kraljevski" klub je predvodio Fakundo Kampaco sa 17 poena i sedam asistencija, dok je Edi Tavares upisao "dabl-dabl" sa 13 poena i 10 skokova. U timu Valensije se istakao Kris Džouns sa 19 poena, a po 10 su dodali Brendon Dejvis, Kaisus Robertson i Ksabijer Lopez-Arostegi.