
pre 13 minuta 09: 42
Moto 3: Rueda najbrži na prvom treningu u Herezu
Na drugom mestu je bio je Adrian Karepe sa vremenom 1.45.077, dok je treće vreme imao Adrian Fernandez 1.45.241. Četvrti je bio Kelso, a peti Mudli.
Najbolji srpski klubovi, Partizan i Crvena zvezda nastavljaju ovog četvrtka učešće u Evroligi mečevima 16. kola u kojima su obe ekipe gosti, ali crveno-beli neće izlaziti iz Beograda.
Razlog tome je činjenica da zbog poznate poltičke situacije u Izraelu ekipa Makabija iz Tel Aviva sve svoje mečeve kao domaćin igra u beogradskoj dvorani "Aleksandar Nikolić" ili "Pionir", kako je znaju oni stariji navijači.
"Igramo protiv koji na ovom terenu imaju pet pobeda i tri poraza. Oni su u vrhu tabele, u poziciju su za plej-of, ali je ovo bitna utakmica za nas. Posle utakmice sa Real Madridom želimo da budemo spremni da reagujemo. Želim da vidim da više igrača bude uključeno u borbu za pobedu, da ostanemo zajedno i budemo spremni da se potučemo za pobedu“ rekao je trener crevno-belih. Janis Sferopilos.
Igrači Partizana, s druge strane, gostuju aktuelnom šampionu Evrope, Real Madridu i to na mestu gde su pre nekoliko meseci bili nadomak plasmana na Fajnal for Evrolige.
"Pričati o tome kakav Real ima kvalitet, svima dobro je poznato. U odnosu na roster koji su imali prošle godine dodali su fantastičnog plejmejkera Kampaca, koji je pokretačka snaga ovog tima, uz sav kvalitet tima koji su imali. Rezultati najbolje govore na koji i na kakav način igraju u Evroligi i ACB. Očekuje nas zahtevna utakmica. Treba da zaboravimo utakmicu sa Valensijom potpuno i izađemo pred Real Madrid, da damo sve od sebe i energetski budemo na nivou kao protiv Valensije defanzivno, napadački da igramo bolje i što je jako bitno – da pogađamo otvorene šuteve. Probaćemo i probali smo da neke stvari postavimo, da neke ispravimo. Neke stvari koje su jako bitne za utakmicu sa Realom", kaže trener Partizana, Željko Obradović.
Evroliga 16. kolo
četvrtak
Makabi – Crvena zvezda 20.05
Valensija – Virtus 20.30
Real Madrid – Partizan 20.45
petak
Efes - Baskonija 18.15
Žalgiris - Barselona 19.00
ASVEL - Olimpijakos 19.45
Alba - Fenerbahče 20.15
Bajern - Monako 20.30
Olimpija - Panatinaikos 20.45
Ulazak hrvatske zvezde Luke Modrića u vlasničku strukturu Swansea Cityja nije slučajanost, već strateški spoj sportskog instinkta, poslovne znatiželje i globalnog brendiranja.
Puma je tek 2021. ponovo ušla u segment ozbiljnog trčanja i pokušava da nadoknadi zaostatak.
Ova investicija dolazi u trenutku kada platforme za striming kao što su Netflix i Disney+ sve više podstiču nezavisne filmske producente, nudeći globalnoj publici distribuciju njihovih filmova.
Dončićev odlazak bio je najveći test za tim otkako su milijarderka Miriam Adelson i njena porodica kupili kontrolu nad timom pre više od godinu dana od Marka Cubana, s kojim se nisu konsultovali oko ovog transfera.
Potezom koji iznova potvrđuje rastući trend sportskih investicija među aktivnim i bivšim profesionalnim sportistima, Modrić je postao manjinski suvlasnik engleskog kluba Swansea City AFC.
21.04.2025 23: 34
Utisci trenera Partizana posle pobede u derbiju nad Crvenom zvezdom.
20.11.2024 19: 46
Trofejni stručnjak crno-belih ne poriče bolju formu domaćina "večitog derbija", ali traži maksimum od svojih igrača u prvom njihovom okršaju u Evroligi ove sezone.
20.11.2024 14: 09
Crvena zvezda u četvrtak od 20 časova dočekuje Partizan u 11. kolu Evrolige.
10.11.2024 10: 19
Pre nego što u nedelji pred nama budi imali obaveze u "duplom kolu" Evrolige, košarkaše Crvene zvezde i Partizana očekuju dueli u okviru 8. kola AdmiralBet ABa lige.
pre 10 sati 23: 47
Fudbaler Mančester sitija turbulentnu sezonu završavaju sa tužnim vestima odlaska Kevina de Brujnea. Belgijancu ističe ugovor na leto, te će posle 10 godina napustiti "Etihad".
pre 11 sati 22: 48
Trener ekipe iz Pireja, Jorgos Barcokas je nakon trijumfa govorio o samoj seriji sa "kraljevskim klubom", ali i brojnim drugim temama.
pre 11 sati 22: 30
Košarkaši Panatinaikosa poraženi su od Efesa na domaćem terenu u drugom meču serije plej-ofa Evrolige rezultatom 76:79 (29:17, 13:19, 17:14, 17:29).
pre 12 sati 21: 40
Izuzetno efikasna partija Fenerbahčea dovela ih je do meč lopte u plej-ofu Evrolige. Savladali su Pariz sa ubedljivih 89:72 čime su stigli na korak do fajnal-for završnice koja se ove sezone igra u Abu Dabiju.
Ostavite komentar