pre 58 minuta 03: 53
(VIDEO) Srbija ili Grčka? Stojoaković blizu odluke
Sin legendarnog Predraga Stojakovića i igrač Ilinoisa, konačno je otvoreno govorio o tome za koju će reprezentaciju nastupati.
Guliver/Rokas Lukosevicius
Nije Fenerbahče dugo čekao da postavi novog trenera. Samo dva imena su bila u igri - Andrea Trinkijeri i Šaras Jasikevičijus. Turski klub se odlučio za litvanskog stratega, što su potvrdili na svom zvaničnom sajtu.
On će na klupi zameniti Dimitirisa Itudisa koji je u sredu dobio otkaz usled loših rezultata u Evroligi i turskom prvenstvu. Očekuje se da će novi trener debitovati već u petak kada će u "Ulker Areni" gostovati ekipa Monaka.
Jasikevičijus je do sada u svojoj trenerskoj karijeri vodio Žalgiris i Barselonu. Sa ekipom iz Kaunasa je priredio pravo iznenađenje kada je 2018. godine izbacio Olimpijakos u četvrtfinalu i otišao na Fajnal For. U polufilanu je poražen upravo od Fenerbahčea, dok je njegov Žalgiris zauzeo treće mesto nakon pobede na moskovskim CSKA. Sa litvanskim klubom je bio i trostruki nacionalni šampiona, dok je dodao i tri kup trofeja.
Epizoda u Barseloni sa druge strane se ne smatra uspešnom iako je i tu nastavio sa osvajanjem titula. Špansku ligu i kup je osvojio po dva puta, ali je izostao glavni trofej odnosno Evroliga.
U Fenerbahčeu će mu prioritet biti upravo elitno evropsko takmičenje gde se istanbulski klub nalazi na 12. poziciji sa šest pobeda i sedam poraza. Kada je u pitanju tursko prvenstvo, Fener ima osam pobeda i tri poraza nakon 11 odigranih kola.
Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).
FIFA je pre nego što su ulaznice ove godine puštene u prodaju dobila 500 miliona zahteva za karte, u poređenju sa manje od 50 miliona za Svetska prvenstva 2018. i 2022. godine.
Kada je Nikola Jokić u junu 2023. podigao treći MVP trofej, američki komentatori masovno su počeli pisati o "europeizaciji NBA-a".
Italija je dobila ono što joj u ovom trenutku najviše treba - priču koja makar na trenutak liči na izlaz.
Afera u Hrvatskom skijaškom savezu otvorila je nelagodno pitanje koje je mnogo veće od jednog saveza, jednog sporta i jedne istrage.
24.02.2026 18: 50
Fenerbahče trenutno drži prvo mesto na tabeli Evrolige sa učinkom od 20 pobeda i sedam poraza, dok je Partizan zabeležio devet pobeda i 19 poraza.
20.11.2025 20: 38
Trener košarkaša Fenerbahčea Šarunas Jasikevičijus izjavio je danas pred utakmicu 12. kola Evrolige da njegovu ekipu očekuje jedno od najtežih gostovanja protiv Partizana.
07.07.2025 20: 12
Turski klub je osvojio drugu titulu Evrolige, prvu bez Željka Obradovića, a Šarunas Jasikevičijus je dao najbolji mogući odgovor mnogim kritičarima.
25.05.2025 21: 40
Košarkaši Fenerbahčea novi su šampioni Evrope, pošto su večeras u finalu Fajnal-fora u Abu Dabiju savladali Monako rezultatom 81:70.
pre 7 sati 21: 49
Italijanski trener je pristao da vodi projekta grčkog milijardera Vangelisa Margaritisa.
pre 11 sati 16: 54
Kondicionom treneru srce stalo na 10 minuta...
pre 12 sati 16: 42
Od njega se očekuje da "eksplodira" u narednoj takmičarskoj godini.
pre 13 sati 15: 12
Dubai je bio najbolji u regularnom toku sezone i ima prednost domaćeg terena sve do kraja plej-ofa, ali je u poslednja dva meseca, zbog dešavanja na Bliskom istoku, sve domaće utakmice igrao u Sarajevu ili Zenici.
Ostavite komentar