
pre 5 minuta 16: 26
Srbija na Tunis u osmini finala Svetskog prvenstva u odbojci
Naši momci neće imati nimalo lak posao protiv nezgodne ekipe, koja je bila prva u Grupi A.
Košarkaši Crvene zvezde kao favoroti dočekuju francuski Monako "Štark areni" (20h) u okviru 3. kola Evrolige, a gosti u Beograd dolaze kao jedna od tri ekipe, pored ASVEL-a i Alba koja nema nijendu pobedu.
Crveno-beli, s druge strane imaju polovičan učinak, budući da su nakon ubedljivog trijumfa nad drugim francuskim predstavnikom, poraženi od Žalgirisa u Kaunasu.
"Svaka utakmica Evrolige je bitna, naročito ova, nakon poraza u Kaunasu. Biće teško, protiv odlične ekipe koja je prema svim prognozama pre početka važila za favorita da ide na Fajnal for, koja ima izvanredan kvalitet. Nisu počeli baš dobro, ali zato će biti još opasniji. Moramo da budemo fokusirani i spremni za težak meč i verovatno 40 minuta ujednačene igre", opominje trener srpske ekipe, Duško Ivanović i dodaje:
"Sigurno će igrati koncentrisano i snažno, pa i mi moramo tako. Košarka je sport gde 40 minuta mora da se igra, ne 35 ili 39. Moramo biti spremni, da igramo sa mnogo strpljenja. Monako igra izuzetno čvrsto u odbrani i kvalitetno u napadu. Ključ će biti naše strpljenje u napadu i odbrani", rekao je trener Crvene zvezde Duško Ivanović uoči meča sa Monakom.
"Crveno-beli" na ovom duelu očekuju veliku podršku navijača, koji će imati priliku da pozdrave nekadašnje igrača i trenera svog kluba, Sašu Obradovića koji je šef stručnog štaba Monaka.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
17.01.2025 11: 18
Crveno-beli posle dva vezana poraza u regionalnom i evropskom takmičenju, jure novu pobedu u Evroligi.
16.01.2025 21: 59
Košarkaš Crvene zvezde Ajzea Kenan izjavio je danas da ekipa mora da odigra dobru odbranu u predstojećem meču 22. kola Evrolige protiv Monaka.
08.12.2024 12: 59
Američki košarkaš Džon Braun uspešno je u Beogradu prošao lekarske preglede, ostaje još samo da potpiše za Crvenu zvezdu.
12.11.2024 22: 30
"Odbranom smo zaustavili talenat Monaka, nastavili smo igramo dobru košarku napadački do kraja i postižemo neke lake poene. To je jasno po broju izgubljenih lopti i asistencija koje smo imali", istakao je grčki strateg.
pre 1 sat 15: 05
Prvi čovek crno-belih pun emocija posle meča između Partizana i Panatinaikosa.
pre 2 sata 14: 01
Naše momke u Grupi B očekuju još mečevi protiv Egipta i Novog Zelanda 20. septembra.
pre 3 sata 13: 25
Crno-beli nisu dobro startovali na turneji u Australiji
pre 6 sati 10: 30
Zanimljivo je da pomenuti tekst nije pisala stručna komisija, već je izbor napravila veštačka inteligencija. Na listi najboljih kandidata našli su se Darko Rajaković i Aleksandar Đorđević, dok Obradovića sistem nije svrstao među najuže opcije.
Ostavite komentar