Evroliga

Virtus "razbio" Monako usred Kneževine: Sjajno trojkaško veče Italijana

13.10.2023 21:31
Virtus "razbio" Monako usred Kneževine: Sjajno trojkaško veče Italijana MN Press

Košarkaši Monaka ostali su u završnici bez pobede protiv Žalgirisa, ali propušteno su nadoknadili u drugom kolu Evrolige, pošto su kao gosti do vrha napunili koš Monaka - 59:83.

Tim iz Bolonje, predvođen novim trenerom Lukom Bankijem, dobio je svaku četvrtinu duela sa ekipom srpskog stručnjaka Saše Obradovića - 15:23, 18: 25, 15:22, 11:13, a ključ uspeha bile su trojke (16).

Domaćin se nije snašao po baražnom paljbom gostiju sa Apenina i odigrao je da utakmicu daleko ispod svih očekivanja. Prosto, nije našao nikakvo rešenje za šuterski savršeno veče protivnika. Mada, malo ko bi na njegovom mestu mogao da se nosi sa rivalovih 50 odsto realizacije šuteva sa 6,75 metara.

Posle uvodnog odmeravanja snaga, Virtus je okrenuo utakmicu naglavačke i učinio da se do kraja zavisi od njegove taktike i ritma. Serijom 14:2 u finišu prve i na startu druge četvrtine otišao je na dvocifrenu prednost (26:15), posle čega je učesnik poslednjeg Fajnal-fora samo u nekoliko kraćih intervala uspevao da se spusti ispod te granice.