ABA liga

Obradović slavi, ali ipak ima zamerku: Drugo poluvreme "odrađivanje posla"

Izvor: Arena sport

06.02.2023 00:02
Obradović slavi, ali ipak ima zamerku: Drugo poluvreme "odrađivanje posla" MN Press

Trener Partizana Željko Obradović dao je kratku konferenciju za medije posle pobede njegovog tima nad Megom. Crno-beli slavili su u gostima 103:78 i zabeležili 16. trijumf u Admiralbet ABA ligi.

Već posle 20 minuta Partizan je imao nedostižnu prednost (65:37), kada je ujedno oborio i rekord Lige po broju postignutih poena u jednom poluvremenu. Pogođeno je 12/16 trojki, posle čega je poraz gradskog rivala bio neizbežan.

Međutim, Željko Obradović je ipak našao zamerku svojih igračima, a to je blago opuštanje u drugom poluvremenu.

"Odigrali smo utakmicu sa dva različita poluvremena, prvo izvanredno, a u drugom `odrađivanje" posla`, rekao je Obradović i dodao:

"Znali smo da kada se pripremaš da igraš protiv mladog tima da moraš da imaš barem istu energiju kao i oni. Čestitam mladom kolegi (treneru Mege Marku Baraću) na načinu na koji njegov tim igra", zaključio je ukratko trener Partizana.

To je Partizanu bila šesta pobeda u nizu u svim takmičenjima, a šansu da nastavi seriju imaće najpre protiv Bajerna u Minhenu 9. februara, a onda tri dana kasnije u domaćim okvirima sa Borcem iz Čačka.