ABA liga

Izvor: Arena sport

05.02.2023 23:50 >> 00:03
Nova "stotka" Partizana u regionalnom takmičenju: Pala Mega, kao i rekord Crvene zvezde MN Press

Košarkaši Partizana zabeležili su rutinsku pobedu protiv Mege u gostima 103:78 (28:17, 37:20, 20:20, 18:21) u sklopu 18. kola Admiralbet ABA lige za 16. trijumf u sezoni.

Crno-beli naišli su na jači otpor rivala samo u prvoj četvrtini, a kako je utakmica odmicala, do izražaja je dolazila očigledna razlika u kvalitetu. Do prve dvocifrene prednosti Partizan je stigao već u finišu uvodne deonice posle poena Lesora (22:12), da bi u nastavku gosti još više dodali gas.

Ključna je bila druga četvrtina, kada su crno-beli sredinom deonice režirali 23:5 seriju (46:22) zahvaljujući fenomenalnom šutu za tri poena (12/17). Izabranici Željka Obradovića stečeni kapital su uvećali još više do odlaska na odmor (65:37), kada su ujedno oborili rekord Crvene zvezde (64) po broju postignutih poena na poluvremenu jedne gostujuće ekipe u Admiralbet ABA ligi. Partizan je blistao na obe strane terena, pa je do kraja ostalo pitanje samo koji će rezultat biti.

Mega je u nastavku pokušavala da smanji deficit i uprkos tome što je u nekoliko navrata pokazala periode dobre igre u drugom poluvremenu, večeras nije imala rešenja za raspoložene igraće Željka Obradovića. Partizan je imao dobre procente šuta za dva (23/37) i tri poena (14/26) i osim odnosa u skokovima (22:33) u svim segmentima igre je bio bolji od rivala, što i pokazuje krajnji rezultat.

Ovo je bio treći meč u poslednje četiri utakmice u regionalnom takmičenju da je Partizan postigao 100 ili više poena, čime je potvrdio da se nalazi u dobroj formi pred odlučujuće bitke za plasman plej-of u Evrolige. Sa druge strane, Mega je večerašnjim neuspehom prekinula niz od četiri uzastopna trijumfa.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Madar sa 15 poena, u stopu su ga pratili Naneli sa 14, Smailagić, Anđušič i Panter sa po 13, dok je još Avramović bio dvofiren sa 10 poena. Sa druge strane, istu strelaca Mege predvodili su Đurišić sa 17 poena i Cerovina, koji je postigao pet manje.

Crno-beli će naredni meč odigrati najpre u Evroligi sa Bajernom u Minhenu 9. februara, dok će tri dana kasnije u Beogradu odmeriti snage sa Borcem iz Čačka. Igokea će 11. februara gostovati SC Derbiju u Podgorici.