Alesandro pajola napustio Virtus transfer glasina Crvena zvezda košarka | Arena Sport
srb
najnovije
ABA liga

Italijani pišu: Pajola napustio Virtus i stiže u Crvenu zvezdu

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

24.06.2026 10:20
Alesandro Pajola u duelu sa Džordanom Nvorom Starsport
Alesandro Pajola u duelu sa Džordanom Nvorom

Italijanski plejmejker Alesandro Pajola napustio je Virtus Bolonju posle 11 sezona u kojima je bio važan deo rotacije i jedan od prepoznatljivih defanzivnih igrača tima. 

Kako prenosi italijanska "Republika", Pajola je veoma blizu potpisa za Crvenu zvezdu Meridianbet, koja želi dodatno da ojača tim pred narednu sezonu Evrolige. Vest nije nova, ali sada stižu potvrde sa više strana, čeka se ona najvažnija - od "crveno-belih" iz Beograda.

U Beograd bi trebalo da stigne kao igrač koji donosi energiju, agresivnu odbranu i sigurnost u prenosu lopte, a očekuje se da preuzme važnu ulogu u rotaciji na poziciji plejmejkera. 

Glavna karika u transferu je novi sportski direktor Miloš Teodosić, koji je sa Pajolom od 2019 do 2023. godine delio svlačionicu u Virtusu sa italijanskim reprezentativcem. Čak je i Pajola mnogo puta govorio koliko mu je "Teodosić pomogao da se razvije u karijeri".

"Crveno-beli" su juče ozvaničili saradnju sa trenerom Ibonom Navarom, koji je stigao u Beograd kako bi na licu mesta sa Teodosićem formirao ekipu za narednu sezonu. Ako je verovati Italijanima, Pajola među prvima stiže na Mali Kalemegdan.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar