Samo tri dana nakon što su se na istom mestu sreli u nokaut fazi Evrokupa, Budućnost i Kluž su ponovo odmerili snage. U okviru ABA lige, mada to neće zaceliti ranu od ispadanja iz Evrope, Podgoričani su se revanširali i dobili kakvu-takvu satisfakciju. U trećoj rundi TOP 8 faze u Morači bilo je 94:89 (29:17, 26:27, 18:22, 21:23).
Domaćin je već polovinom prve deonice stekao dvocifrenu prednost i praktično je kroz čitav meč do poslednje četvrtine bio na bezbednom plusu u odnosu na rivala. Međutim, Budućnost je zatajila u napadu, a Karel Guzman je to iskoristio da utakmicu uvede u egal završnicu. Igralo se koš za koš, Rašid Sulejmon je uzeo stvar u svoje ruke i neko vreme jedini poentirao za Podgoričane, a minut pre kraja razlika je iznosila samo tri poena.
Gavrilović (IGO) 17p, 4sk, 1as'
Jnjesar (BOS) 20p, 9sk, 2as'
Guzman (KLU) 19p, 3sk, 1as'
Sulejmon (BUD) 23p, 1as'
Hrt 13p Cedevita Olimpija'
Pokuševski 18p Partizan'
Miljenović (CZV) 18'
Bejkon (DUB) 21'
Poslednjih 60 sekundi se odužilo na otprilike 20 minuta, jer su sudije imale pune ruke posla. Ferel je predao loptu ekipi Kluža na izvođenju, potom ju je Vudberi bacio u "bunar". Posed je bio za Budućnost 14 sekundi pre kraja, ali faul nad Sulejmonom pokrenuo je lančanu reakciju. Mada je sprečen ozbiljan sukob na parketu, Vudberi i Jovanović su isključeni, a po tehnička pokazana je Ferelu i Kriku.
Na kraju, Podgoričani su odoleli i stigli do skora 15-4, pa se nadaju kiksu Crvene zvezde ne bi li se osamili na trećem mestu. Kluž će za miran nastavak TOP 8 faze morati da dobije Bosnu u sledećem kolu.
Ostavite komentar