pre 11 minuta 10: 25
Makedonac osvojio drugo mesto na Beogradskom maratonu!
Etiopljanin postavio novi rekord...
Čelnici ABA lige izdali su saopštenje povodom spornog momenta u finišu treće utakmice polufinalne serije između Budućnosti i Crvene zvezde, kada je ubačen šut Džona Brauna poništen jer Amerikanac nije na vreme izbacio loptu.
Uprava navodi da je ispravno upotrebljen IRS sistem za gledanje snimka, kao i da je doneta pravilna odluka od strane trojke koja je imala pune ruke posla na ovoj utakmici.
Budućnost je slavila sa 81:78 i trojkom Mekinlija Rajta otkucala kartu za finale, zbog čega Zvezda po prvi put u 10 godina neće biti u prilici da se bori za trofej regionalnog takmičenja:
"Pri rezultatu 77:76 na semaforu i 53 sekunde pre kraja četvrte četvrtine, došlo je do akcije koja je izazvala sumnje u ispravnost sudijskih odluka. Tada je igrač Crvene zvezde sa brojem jedan na dresu, Džon Braun, uputio šut koji je ušao u koš pred istek napada od 24 sekunde.
U takvim situacijama, sudijski tim je dužan da prekine igru (kad god se desilo tokom meča) i dosudi istek naopada od 24 sekunde, a potom proveri ispravnost svoje odluke pomoću IRS (Instant Replay System) pregleda. Tokom korišćenja IRS pregleda, potrebno je utvrditi da li je lopta napustila ruke igrača koji šutira pre nego što su se žute diode upalile na tabli.
Sudijski tim je pravilno primenio gore opisanu proceduru korišćenja IRS pregleda, nakon čega je doneo konačnu odluku da izveden šut nije važeći, jer je snimak pokazao da lopta i dalje dodiruje prste igrača koji šutira u trenutku kada su se upalile diode na tabli", stoji u saopštenju ABA lige.
Finalna serija između Podgoričana i Partizana počinje 5. juna, a Budućnost će biti ta sa prednošću domaćeg terena.
Caleb Williams još nije ni blizu kraja NFL karijere, a već slaže investicioni portfelj.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
08.11.2025 22: 06
Crveno-beli bez većih problema pobedili tim iz Podgorice sa 95:79
08.11.2025 12: 10
Novi format ABA lige razdvojio je "večite" u različite grupe, ali to ne znači da regionalna košarka ima manjak derbija.
01.06.2025 23: 42
Košarkaši Budućnosti savladali su Crvenu zvezdu u polufinalu AdmiralBet ABA lige sa 2:1 u seriji, pošto su u trećem međusobnom okršaju u plej-ofu bili bolji sa 81:78 (22:25, 21:19, 20:16, 18:18) na domaćem terenu.
01.06.2025 23: 30
Košarkaši Budućnosti savladali su Crvenu zvezdu u polufinalu AdmiralBet ABA lige sa 2:1 u seriji, pošto su u trećem međusobnom okršaju u plej-ofu bili bolji sa 81:78 (22:25, 21:19, 20:16, 18:18) na domaćem terenu.
pre 2 sata 08: 17
Gledajte na TV Arena 1 Premium...
pre 12 sati 22: 27
Spartak je vodeći na plej-aut tabeli ABA lige sa 14 pobeda i 11 poraza...
pre 13 sati 21: 09
Zvezda vodi sa 2:0 u pobedama, a ukoliko trijumfuje u narednom meču, 22. aprila, na svom terenu osvojiće titulu.
pre 14 sati 20: 23
Košarkaše Crvene zvezde u narednom kratkom vremenskom periodu očekuju dve izuzetno zahtevne utakmice, mečevi sa Partizanom i Barselonom i to u razmaku od samo 48 sati.
Ostavite komentar