pre 1 sat 23: 00
Srbija među osam najboljih: Pala Turska, sledeća je Belgija
Juniorke Srbije savladale su Tursku i izborile četvrtfinalni duel sa Belgijom.
Trener Partizana Željko Obradović izneo je u utiske posle plasmana njegovog tima u polufinale AdmiralBet ABA lige, rekavši da je utakmica u "Dudovoj šumi" protiv Spartaka bila izuzetno teška i da su detalji odlučili.
Protekle noći Partizan je uz dosta muke savladao borbene Subotičane 82:75. Ekipa Vladimira Jovanovića držala se do samog kraja utakmice, da bi iskustvo Partizana u prelomnim trenucima ipak došlo do izražaja. Kako tvrdi Obradović, pobeda je mogla otići i u drugom smeru, ali je nekoliko lopti odlučilo utakmicu.
Posle utakmice na konferenciji za medije novinare je zanimalo da li Obradović smatra da se kvalitet ABA lige povećao i šta očekuje naredne sezone posle priča o oventualnom proširenju takmičenja.
"Dosta dobrih timova u ABA ligi ima. Imate Dubai, Spartak, Budućnost igra veoma dobro, dva evroligaša... Mega i Zadar takođe pokazali mnogo, borili su se. Bilo je kvaliteta. Nema priče o lakim utakmicama. Pitanje je sada šta će biti dogodine, to verovatno ni Hudini ne zna. Samo da dođe da mahne štapićem..."
Osvrnuo se Obradović i na stanje u evropskoj košarci.
"Evropska košarka je u velikom problemu. Ja se nadam da će ljudi koji vode košarku, da će sesti da nađu rešenje da bude bolje nego što je sada, a bilo je dobro... Bilo je dobrih stvari, ali treba da bude još bolje. Svi želimo da hale bude pune jer se košarka igra zbog navijača."
Pohvalno je pričao i o Spartaku koji je u svojoj debitantskoj sezoni stigao do plej-ofa ABA lige.
"Veliki uspeh su napravili, sjajan tim. Na kraju je nekoliko lopti odlučilo protivnika. Bila je ovo prava plej-of utakmica. Igrači oba tima su dali sve od sebe. Mojim igračima čestitam plasman u polufinale. Sada da vidimo kada ćemo igrati to polufinale", zaključio je Obradović.
Naredni protivnik Partizanu biće Cedevita ili Dubai, a rezultat u toj seriji je trenutno izjednačen - 1:1.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
28.09.2024 17: 40
Košarkaši Partizana će 29. septembra igrati protiv Spartaka prvo gostovanje u AdmiralBet ABA ligi od 19.00 časova.
19.07.2024 12: 55
On je karijeru počeo u Slogi iz Kraljeva, nastavio u beogradskom Partizanu, Borcu iz Čačka i ACB ligašu Đironi i potom Slasku.
pre 14 sati 10: 35
Crveno-beli se bolje kotiraju nego večiti rival.
26.07.2026 15: 38
U pohod na novu evropsku krunu kreće od Partizana.
pre 1 sat 23: 00
Juniorke Srbije savladale su Tursku i izborile četvrtfinalni duel sa Belgijom.
pre 4 sata 20: 20
Letonski košarkaš Davis Bertans saopštio je danas da je završio reprezentativnu karijeru.
pre 5 sati 19: 05
Nakon što je pre nekoliko dana angažovao Balšu Koprivicu, redove Burgosa pojačao je i Dušan Radosavljević, doskorašnji igrač FMP-a.
pre 11 sati 12: 56
Trostruki kralj NBA zakucavanja pregovara sa španskim timom i mogao bi prvi put u profesionalnoj karijeri da napusti Sjedinjene Američke Države.
Ostavite komentar