ABA liga

Betis ostaje u igri za Ligu Evrope: Porazi Bilbaa i Valjadolida

05.05.2023 00:11
Betis ostaje u igri za Ligu Evrope: Porazi Bilbaa i Valjadolida Guliver/SergioxRuiz

Fudbaleri Real Betisa savladali su Atletiko Bilbao u gostima minimalnim rezultatom i učvrstili se na šestom mestu španskog prvenstva, koje vodi na međunarodnu scenu sledeće sezone.

Junak gostujućeg tima bio je Vilijan Žose, koji je pogotkom u ranoj fazi utakmice odlučio pobednika. Atletiko je u nastavku meča imao više prilika, boljih šansi, kao i veći posed, ali nije uspeo da iskoristi inicijativu. Andalužani su na kraju uspeli da osvoje važna tri boda zahvaljujući rezultatu iz šestog minuta, a do finiša prvenstva ostalo je još svega pet kola.

Ekipa iz Sevilje ima 52 boda, pet više od današnjeg rivala, a dva manje od Viljareala, koji će sa petog mesta La lige pretendovati za poziciju koja vodi u Ligu Evrope.

Pored ovog okršaja, u istom terminu snage su odmerili Rajo Valjekano i Real Valjadolid, pobedu je ostvarila ekipa iz Madrida, koja je na svom terenu slavila 2:1. Golove za domaći tim postigli su Raul de Tomas i Serhio Kameljo, dok je strelac za Real Valjadolid bio Serhio Leon.

Valjadolid je posle ovog poraza ostao na kraju tabele. Ima svega 35 bodova, jedan manje od Hetafea, koji se nalazi ispod crte, koliko ima i Valensija. Ovo je bio njihov treći uzastopni poraz, a do kraja šampionata ekipa iz Kastilje će odigrati duele Seviljom, Kadizom, Barselonom, Almerijom i Hetafeom.