pre 6 sati 23: 09
(VIDEO) Eksplozija u Atini: Jović u 90+15 doneo totali preokret i pobedu AEK-a
Inače, Fiorentina je nastavila niz poraza, a novi je pretrpela od Lozanen
AdmiralBet ABA liga/Borac/Dusko Radisic
Bez puno iznenađenja u mečevima 26. kola ABA lige, iako je bilo velikih pretnji da dođe do istih. Košarkaši Mege su u poslednjim momentima utakmice uspeli da, u Čačku, dođu do trijumfa nad Borcem rezultatom 80:76 (26:26, 17:24, 17:18, 20:8). Takođe je i Budućnost slavila u podgoričkom derbiju sa Studentskim centrom sa 105:99 (27:27, 20:24, 25:18, 33:30).
Oba favorita su se mučila da dovedu pobedu u njihove ruke, ali su u završnici pokazali razliku u iskustvu i klasi. Budućnost je u poslednja dva minuta "upalila motore" i ostvarila 13:7 seriju koja im je donela trijumf, ali se do tada igrao egal u derbiju dva tima iz Podgorice. Najefikasniji igrač na toj utakmici bio je Erik Nil koji sa 28 ubačenih poena nije uspeo da pogura Studentski centar do pobede.
Sa druge strane, vodila se podjednako opaka borba u Čačku, gde je Mega slomila Borac izuzetno efikasnom četvrtom četvrtinom. Beogradski tim je ušao u poslednji kvartal sa osam poena zaostatka, da bi zatim ušla u fenomanalan nalet koji je predvodio Bogoljub Marković koji je ujedno bio najraspoloženiji u pobedničkoj ekipi sa 15 postignutih poena. Isto toliko imao je i Dijante Boldvin u protivničkoj ekipi, ali je ipak najefikasniju partiju imao Paulijus Valinskas koji je ubacio 20 poena.
Budućnost je sada, na kratko, ostvarila prvo mesto na tabeli sa učinkom 22-3. Imaju pobedu više od Partizana i utakmicu više, te će klub iz Humske sutra na svom terenu imati priliku da povrati lidersku poziciju na tabeli. Mega nastavlja svoju kandidaturu za plej-of. Trenutno su sedmi na tabeli i pomno će pratiti ishod mečeva koje Spartak i Zadar igraju.
ABA liga, 26. kolo
PETAK
FMP - Mornar 87:72
SUBOTA
SC Derbi - Budućnost 99:105
Borac - Mega
NEDELJA
Dubai - Zadar 16.00 (AS10)
Krka - Split 17.00 (AS4)
Partizan - Igokea 19.30 (A1P)
Spartak - Cedevita 19.30 (A2P)
PONEDELJAK
Cibona - Crvena zvezda 19.00 (A1P)
U Turskoj su uhapšeni dvojica fudbalera iz najvišeg ranga takmičenja i bivši predsednik jednog kluba iz Superlige, dok se istraga o ilegalnom klađenju širi sa sudija na igrače i funkcionere.
Kup utakmice dugo su bile emotivni simbol fudbala, eliminacija, iznenađenja, mala mesta na velikoj sceni.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
Veštačka inteligencija postaje deo svakodnevnog operativnog ritma fudbalskih klubova, ali Bayern je prvi koji je povukao radikalan potez, blokirao je ChatGPT i preusmerio sve zaposlene na svoju AI platformu u privatnom cloudu
Lisabon, 20. novembar 2025 - VTEX Connect Europe, vodeći događaj e-commerce industrije, koji je ove godine održan u Lisabonu, okupio je impresivnih 1.800 donosilaca odluka iz više od 40 zemalja. Konferencija, koja se odvijala paralelno s poznatim WebSummitom
28.04.2025 22: 03
Košarkaši Mege su slavili protiv SC Derbija 83:81 (21:19, 28:19, 13:24, 21:20) u 29. kolu AdmiralBet ABA lige i tako osigurali plasman u plej-of regionalnog takmičenja.
07.04.2025 12: 00
Utakmice 27. kola ABA lige su zvanično dobile nov datum održavanja, te će se dueli Crvena zvezda - Studentski centar i Mega - Spartak igrati u kasnijim terminima.
16.03.2025 21: 18
Okončani su današnji okršaji u AdmiralBet ABA ligi.
09.03.2025 13: 55
Košarkaši Mege napravili su veliko iznenađenje i u 22. kolu AdmiralBet Aba bili bolji od podgoričke Budućnosti čime su napravili veliku uslugu Partizanu i Crvenoj zvezdi - 93:79 (23:12, 23:15, 24:22, 23:20).
pre 8 sati 21: 24
Košarkaši Virtusa gostovaće sutra od 20.45 časova Crvenoj zvezdi u Beogradskoj areni. Ekipa iz Bolonje je u sredu u Beogradu pobedila Partizan rezultatom 86:68 u 16. kolu Evrolige.
pre 8 sati 21: 15
Rade Zagorac odlučio je da doživi novi izazov u karijeri i posle epizoda u Rusiji i Turskoj preseli se na Daleki istok. Nekadašnji kapiten Partizana postao je novi košarkaš Kaohsiung Akvasa, kluba iz južnog dela Tajvana, odnosno Kineskog Tajpeja.
pre 8 sati 20: 40
Bajern je i prethodne sezone imao najveći budžet u ligi, a novi plan pokazuje blago smanjenje u odnosu na 49,50 miliona evra iz sezone 2024/25.
pre 9 sati 20: 38
Zvezda je u prvom meču u Atini izgubila 76:85, pa je ukupni rezultat eliminisao crveno-bele iz daljeg takmičenja.
SKENIRAJ!
Najbolji sportski sadržaj
Na app TV Arena sport
Ostavite komentar