ABA liga

29.04.2023 20:41
Poraz FMP u Sloveniji: Cedevita Olimpija povela u četvrtfinalnoj seriji ABA lige ABA liga/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Cedevita Olimpija povela je 1:0 u četvrtfinalnoj seriji AdmiralBet ABA lige protiv FMP-a, posle pobede na svom terenu u prvom meču plej-ofa - 87:77 (23:24, 26:16, 15:16, 23:21).

Ključ pobede slovenačkog tima leži u boljoj igri u drugom delu poslednje četvrtine, kao i odličnoj roli Jogija Ferela, koji je uz Alena Omića bio najefikasniji igrač u taboru domaće ekipe.

Tim iz Slovenije odlično je otvorio utakmicu, na krilima pomenutog dvojca, stekao je sedam poena prednosti u finišu uvodne četvrtine (21:14), da bi na kraju poluvremena vođstvo Olimpije poraslo na +9 (49:40). U nastavku susreta FMP je imao periode dobre igre zahvaljujući dobroj ulozi Čarlija Mura

Početkom odlučujuće deonice gosti iz Železnika prišli su u nekoliko navrata i na dva poseda zaostatka. Ali, nisu imali snage za preokret. Ferel i Omić preuzeli su uloge lidera kada je trebalo i otklonili sve dileme po pitanju pobednika.

Ferel je završio utakmicu sa 20 poena, Omić je dodao 15, dok je listu strelaca FMP-a predvodio Mur sa 18 poena. Serija se seli u Železnik, a naredni duel ovih ekipa na programu je 6. maja od 18 časova uz direktan prenos na TV Arena sport.