pre 5 sati 23: 30
Sjajan trijumf Denvera nad Dalasom: Gubili 19 pa preokrenuli, Jokiću falila asistencija za tripl-dabl
Fenomenalan preokret Denvera koji je nakon ogromnog zaostatka sjajnom četvrtom četvrtinom ostvario trijumf nad Dalasom
Nije bilo drame u Beogradskoj areni, gde je Crvena zvezda sa lakoćom zatvorila 11. kolo ABA lige trijumfom nad Cibonom rezultatom 88:78 (24:15, 20:15, 24:29, 20:19). Izabranici Janisa Sferopulosa su upropastili debi Luke Šamanića, bivšeg NBA igrača koji je pre nekoliko dana potpisao za hrvatski tim.
Najefikasniji na parketu je bio Ognjen Dobrić, koji je imao partiju sezone sa 27 ubačenih poena i indeksom korisnosti 27. U sastavu Zvezde dvicofreni su bili i Jago Dos Santos (11) i Luka Mitrović sa 13 poena. Među gostima, Šamaniću nije dugo trebalo da pokaže svoje sposobnosti, bio je ubedljivo najbolji igrač Cibone sa 20 poena i potezom večeri!
Samopouzdanje u taboru crveno-belih je bilo na visokom nivou nakon trijumfa u Bolonji. Obaveze u regionalnom takmičenju su "stamanili", te lako opravdali ulogu favorita na meču sa Cibonom. Imali su kadrovske promene u odnosu na prošli meč. Miloš Teodosić i Filip Petrušev gledali su meč "u civilu", Nemanja Nedović se vratio na parket posle povrede, a u Areni je bio i Džon Braun, koji je pola sata pred početak meča ozvaničen kao novo pojačanje ekipe. On je bio glavna atrakcija meča, svi su želeli da se slikaju sa njim i pozdrave novu pridošlicu.
Kada je počeo meč, Zvezda je uradila ono što najbolje ume. Brzo se "odlepila" od Cibone, prvenstveno na krilima Ognjena Dobrića koji je prvu četvrtinu završio sa 13 poena. Već u drugom delu igre crveno-beli su ostvarili dvocifrenu prednost, te na "veliki odmor" otišli sa +14. Vođstvo je išlo čak i do 19, ali je hrvatski tim to krajem trećeg kvartala to "istopio" na samo devet poena.
To je dovelo do završnice koju Janis Sferopulos nije imao u planu. Nije pobeda Zvezde puno bila ugrožena, ako je uopšte to bilo tako. Rastojanje je postojalo sve vreme, ali to ne znači da košarkaši u crveno-belom dresu nisu bili na oprezu u poslednja četiri minuta igre. Najbolje rečeno, aktuelni šampioni ABA lige uradili su tačno onoliko koliko je trebalo kako bi se osigurala pobeda. Cibona je do smanjenja razlike stigla najviše zahvaljujući raspoloženom Toniju Ročaku, koji je nakon Luke Šamanića bio najefikasniji među gostima sa 16 poena.
Deveta ostvarena pobeda Crvene zvezde, koja je i dalje treća na tabeli regionalnog prvenstva, ispred njih je Partizan koji je neporažen i Budućnost koja ima bolju koš razliku. Ovo je sjajna uvertira srpskog tima kojeg sledeće nedelje čeka megdan sa Olimpijakosom, koga će napasti bez Petruševa.
AdmiralBet ABA liga, 11. kolo:
PETAK
Zadar - Dubai 71:63
SUBOTA
Budućnost - SC Derbi 107:84
NEDELJA
Igokea - Partizan 80:107
Cedevita Olimpija - Spartak 91:82
Mornar - FMP 76:81
PONEDELJAK
Split - Krka 83:78
Mega - Borac 98:74
Crvena zvezda - Cibona 88:78
pre 8 sati 21: 07
Neočekivano veliki poraz Crvene na domaćem terenu u 16. kolu ABA lige, dželat regionalnih šampiona bio je Dubai.
pre 17 sati 12: 15
Košarkaši Crvene zvezde dočekaće Dubai u 16. kolu AdmiralBet ABA lige od 19.00 časova (Arena 1 Premium).
11.01.2025 22: 20
Dubai je kvalitet i talenat pretvorio u dobre igre, rekao je trener Crvene zvezde Janis Sferopulos pred sutrašnji derbi 16. kola AdmiralBet ABA lige njegove ekipe sa Dubaijem.
05.01.2025 21: 15
Ni ovog vikenda nije bilo iznenađenja u susretu Crvene zvezde i FMP Železnika.
YouTube
pre 6h
YouTube
pre 7h
YouTube
pre 7h
pre 7 sati 21: 58
Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su poraz od Dubaija rezultatom 107:92 u 16. kolu ABA lige.
pre 8 sati 21: 07
Neočekivano veliki poraz Crvene na domaćem terenu u 16. kolu ABA lige, dželat regionalnih šampiona bio je Dubai.
pre 8 sati 20: 55
Pi Džej Doužer je ozvaničio povratak u Evroligu, gde će nositi dres Anadolu Efesa
pre 9 sati 20: 06
Cedevita Olimpija pobedila je FMP 91:58 u 16. kolu AdmiralBet ABA lige.
Ostavite komentar