pre 1 minut 10: 40
Viktor Rašović za Arenu: Kada sam čuo kako grmi Marš na Drinu, znao da ne možemo da izgubimo!
Vaterpolo reprezentativac Srbije, za naš portal, prepričao put od "blata" do evropskog zlata.
Košarkaši Partizana zadržali su stopostotan učinak u AdmiralBet ABA ligi, pošto su bez veće muke u 11. kolu takmičenja savladali Igokeu u Laktašima rezultatom - 107:80 (24:25, 34:20, 27:13, 22:22).
Neizvenosti bilo je samo tokom uvodne četvrtine, gde je Igokea zahvaljujući velikoj požrtvovanosti i dobroj timskoj igri parirala nešto, naizled, umornijim Beograđanima (završeno duplo kolo Evrolige), da bi nastavak utakmice protekao u kompletnoj dominaciji "parnog valjka", koji je na krilima Mitra Bošnjakovića i još nekoliko igrača sa manjom minutažom, postavio temelje 11. pobede u sezoni početkom druge četvrtine, kada je napravljena 14:2 serija.
Najeveća prednost u jednom trenutku utakmice iznosila je 27 razlika. Partizan je bio izuzetno raspoložen za dva poena (25/36). Imali su crno-beli zadovoljavajuće procente timske realizacije sa distance (37 odsto). Doduše, kuburili su sa izgubljenim loptama (12), ali su pojedine greške u izgradnji napada, umeli da nadomeste velikom požrtvovanju ispod obruča, gde su u potpunosti nadskočili rivala (12 ofanzivnih), što je, uz veliku razliku u kvalitetu, bio jedan od ključeva pobede Obradovićevih momaka.
Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Vašington sa čak 28 poena, koji se naročito istakao u poslednjoj četvrtini, kada je Igokea napavila jednu veću seriju. Majk je takođe bio odličan sa 17. Bošnjaković je pomogao sa 13 poena, dok su dvocifreni bili još i Braun (11) i Koprivica (10). Na drugoj strani, listu strelaca Igokee predodio je Džons, koji je pored 17 poena dodelio i 11 asistenicija.
Partizan u narednom kolu, 15. decembra gostuje ekipi Budućnosti, dok će Igokea dan ranije odmeriti snage sa Krkom u Sloveniji. MN Press
AdmiralBet ABA liga, 11. kolo:
PETAK
Zadar - Dubai 71:63
SUBOTA
Budućnost - SC Derbi 107:84
NEDELJA
Igokea - Partizan 80:107
Cedevita Olimpija - Spartak 19.00 (AS4)
Mornar - FMP 21.00 (AS4)
PONEDELJAK
Split - Krka 17.00
Mega - Borac 18.00
Crvena zvezda - Cibona 20.00
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
Administracija Donalda Trumpa saopštila je da ubrzava obradu viza za strance koji posjeduju ulaznice za FIFA Svetsko prvenstvo 2026, što je potez koji olakšava putovanje na najgledaniji sportski događaj na svetu.
Sponzorstvo ABA lige deo je šire strategije jačanja prepoznatljivosti brenda Sava Insurance Group u regionu, rekao je Peter Skvarča, član Upravnog odbora Sava Re, koji je odgovoran za reosiguranje i strateške investicije u međunarodnim podružnicama slovenačke grupe.
Teška su vremena za Audi, diviziju kompanije Volkswagen AG.
16.01.2026 21: 35
Trener košarkaša Partizana zadovoljan posle pobede u Laktašima.
16.01.2026 20: 43
Crno-beli zabeležili 12. pobedu u AdmiralBet ABA ligi.
12.11.2025 18: 00
Beogradski tim i ekipa iz Laktaša postigli dogovor oko odlaganja međusobnog duela.
06.04.2025 22: 39
Trener Partizana Željko Obradović govorio je na konferenciji za medije posle pobede nad Igokeom u 26. kolu AdmiralBet ABA lige.
pre 14 sati 20: 09
Podsećanja radi, Dino Topmeler je započeo sezonu na klupi Ajntrahta, i uprkos uzbudljivom fudbalu, rezultati su bili prilično promenljivi...
26.01.2026 21: 31
Za sada je prilično je nejasna situacija oko američkog košarkaša vezano za njegov odlazak iz kluba.
26.01.2026 20: 50
Povratak pred domaću publiku posle dve nedelje na gostovanjima bio je izvanredan, čak i sa manjkom startera...
26.01.2026 18: 06
Klub iz Ujedinjenih Arapskih Emirata slavio protiv FMP sa i ostaoi jedina ne poražena ekipa u regionalnom takmičenju.
Ostavite komentar