
pre 14 minuta 16: 26
Srbija na Tunis u osmini finala Svetskog prvenstva u odbojci
Naši momci neće imati nimalo lak posao protiv nezgodne ekipe, koja je bila prva u Grupi A.
Košarkašima Crvene zvezde ide sjajno u Evroligi ove jeseni, ali još trokiraju u odbrani titule u AdmiralBet ligi, a večerašnja domaćinska utakmica sa Igokeom prilika je da "izbrišu" dva neočekivana poraza u prva tri kola (18.30, TV Arena 1 Premium).
Zvuči čudno, ali se desilo da odličan tim crveno-belih, pravljen za plej-of EL, savlada Pariz i Baskoniju, a prokliza protiv Dubaija i Splita, pa na Malom Kalemegdanu žele samo trijumf i ništa više protiv ekipe iz Laktaša. Vrlo moguće bez Nemanja Nedovića, jer je sjajni košgeter počeo poslednji meč pa nastavak presedeo zbog povrede.
"Izuzezno važna utakmica za nas, i to protiv tima koji zaista igra dobro. Uz sve to, ukoliko im to dopustite, i ne pristupite i ne odigrate utakmicu na pravi način, u stanju su da vam nanesu ozbiljnu štetu i ugroze vas. Očekujem od mojih igrača da svi do jednog budu psihički potpuno spremni za ovu utakmicu!", poručio je trener Janis Sferopulos pred večerašnji povratak u "Beogradsku arenu".
Osim za popravljanje statusa na Jadranu, Teodosiću, Bolomboju, Kaliniću, Davidovcu i ostalima bitno je i da zadrže pozitivno raspoloženje pred prvi nedeljni dupli program Evrolige. Zvezda će sledeće nedelje prvo gostovati turskom Fenerbahčeu, a potom joj u Beograd stiže španski gigant Barselona.
AdmiralBet ABA liga, 4. kolo
sreda
Cibona - Krka 74:81
subota
Cedevita Olimpija - Split 16.00 (AS1)
Derbi - Partizan 16.00 (A1P)
Crvena zvezda - Igokea 18.00 (A2P)
Zadar - Budućnost 20.00 (AS2)
nedelja
Mega - Mornar 12.00 (A2P)
Borac - Dubai 19.00 (AS1)
ponedeljak
Spartak - FMP 18.30
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
10.05.2025 22: 05
Odbrana titule regionalnog prvaka nije počela na sjajan način, ali je svakako ostvarena pobeda nad Igokeom u prvom meču četvrtfinala plej-ofa ABA lige.
09.05.2025 15: 42
Crvena zvezda sutra od 20 časova počinje odbranu titule prvaka ABA lige, pošto u prvoj utakmici četvrtfinala plej-ofa dočekuje Igokeu.
03.05.2025 16: 26
Košarkaši Igokee pobedili su danas u gostima Mornar rezultatom 114:79 u meču poslednjeg, 30. kola ABA lige.
26.04.2025 20: 20
Plej-of je sve bliži, a ekipa iz Ujedinjenih Arapskih Emirata privela je kraj nadanju Crvene zvezde osiguranjem trećeg mesta na tabeli.
pre 1 sat 15: 05
Prvi čovek crno-belih pun emocija posle meča između Partizana i Panatinaikosa.
pre 2 sata 14: 01
Naše momke u Grupi B očekuju još mečevi protiv Egipta i Novog Zelanda 20. septembra.
pre 3 sata 13: 25
Crno-beli nisu dobro startovali na turneji u Australiji
pre 6 sati 10: 30
Zanimljivo je da pomenuti tekst nije pisala stručna komisija, već je izbor napravila veštačka inteligencija. Na listi najboljih kandidata našli su se Darko Rajaković i Aleksandar Đorđević, dok Obradovića sistem nije svrstao među najuže opcije.
Ostavite komentar