pre 2 sata 22: 59
Čukarički silan na Banovom brdu: Miladinović srušio Kragujevčane
Uroš Miladinović je sa dva gola i asistencijom obeležio trijumf "brđana".
MN Press
Završni turnir AdmiralBet ABA 2 lige počinje ove srede u Domžalama, a u nedelju ćemo saznati koji tim ide direktno u prvi rang takmičenja, a koji u baraž.
Na turniru će biti prisutan i sportski direktor ABA lige, Milija Vojinović, a on se pred početak obatio javnosti i istakao da očekuje visok nivo košarke.
"ABA 2 liga je napravila veliki korak kada je u pitanju popularnost u poslednjih par godina. Nakon 91 odigranog meča, sledi nam sedam najzanimljivijih. Helios Sansi su dobili tu čast da organizuju finalni turnir, zbog toga što su zauzeli prvo mesto u regularnom delu sezone. Želim da im se zahvalim što su na to pristali. Organizacija je na vrhunskom nivou i ubeđen sam da ćemo svi uživati u fantastičnoj košarci. Šampioni će sledeće sezone igrati u ABA ligi, a finalisti će igrati baraž", rekao je Vojinović.
I gradonačelnica mesta Domžale, Renata Kosec, veoma je srećna što će se jedan ovakav turnir održati u ovom gradu.
"Srećni smo što će Domžale biti domaćin jednog velikog sportskog događaja posle dosta dugo vremena. Mi ovde razvijamo sportsku infrastrukturu, ali i pored toga nismo imali veliki događaj još od 2012. godine. Zajedno sa menadžmentom Heliosa, podržali smo ideju. Želimo da idemo napred i postanemo sportski grad. Domžale je spreman da organizuje turnir, navijamo za sve, a posebno za naš tim. Domžale takođe proslavlja dan grada, tako da ćemo to uraditi uz festival košarke koji nam sledi do kraja sedmice", rekala je gradonačelnica, Renata Kosec.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
Da li je lešnik dobra alternativa tradicionalnom ulaganju i štednji? Otkriva nam bivši srpski košarkaš Milan Mačvan, u emisiji Spotlight na Bloomberg Adria TV.
11.03.2025 10: 55
On je imao indeks korisnosti 34. Košarkaši Mege se nalaze na osmom mestu na tabeli regionalnog takmičenja sa po 11 pobeda i poraza. Mega će u narednom, 23. kolu ABA lige gostovati Crvenoj zvezdi.
02.03.2025 21: 15
Partizan ima 19 pobeda i dva poraza u ABA ligi i deli prvo mesto sa ekipom Budućnosti, a u sledećem kolu dočekaće FMP.
26.02.2025 12: 35
Svetislav Pešić smatra da bi fokus trebalo staviti na razvijanje domaćih takmičenja.
11.02.2025 12: 30
Barna je na terenu proveo nešto više od 33 minuta, a za to vreme zabeležio je 32 poena, šest asistencija, pet skokova i jednu ukradenu loptu.
pre 4 sata 20: 43
Neizvesna situacija u Monaku mogla bi da vrati Darona Rasela na košarkaško tržište.
pre 5 sati 19: 52
Košarkaška selekcija do 18 godina pobedila je Dansku 70:54 (16:11, 19:11, 21:16, 14:16) i igraće za deveto meso na Eurobasketu U18 protiv boljeg iz duela Estonije i Litvanije.
pre 8 sati 16: 29
Istorija se ponavlja.
pre 9 sati 16: 09
Poljska je slavila 75:52 u prvom meču Grupe D na Eurobasketu od 18 godina.
Ostavite komentar