
pre 6 minuta 08: 25
Ekvador i Urugvaj stižu na Svetsko prvenstvo: Južnoamerički "voz" skoro popunjen
Još dve reprezentacije iz Latinske Amerike pronašle svoj put do najvećeg planetarnog takmičenja.
Po treći put u karijeri Danilo Anđušić napustio je Partizan, a od naredne sezone, momak koji je došao u Humsku pre dva leta, igraće u Dubaiju. Tim povodom, sada već bivši bek Partizana, oglasio se putem društvenih medija i uz emotivnu poruku, oprostio se od kluba i navijača.
"Kako je ovo teško pisati… Ali ovoga puta neću dužiti, pa ću ovako… "Dao sam ti dušu, srce sam ti dao, ništa vise nemam, al’ mi nije žao"…Zbogom. Uvek uz vas, hvala na svemu, moji Grobari", napisao je Anđušić na svom Instagram profilu.
Momak koji je počeo karijeru u Hemofarmu 2009. godine, nije imao naročito veliku minutažu kod Željka Obradovića prošle sezone. Zbog jake konkurencije na njegovoj poziciji, uglavnom bi na parketu provodio 16 minuta u ABA ligi, a za to vreme u proseku je beležio devet poena, uz po jedan skok i asistenciju.
Tokom karijere 33-godišnji Beograđanin promenio je mnogo timova, a Dubai će mu biti čak 15 klub za koji je igrao bivši reprezentativac Srbije.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
12.03.2024 18: 47
Članovi Skupštine AdmiralBet ABA lige nisu dozvolili ulazak Dubaija u regionalno takmičenje, a glavni razlog je - novac!
22.02.2024 08: 26
Čelnici AdmiralBet ABA lige održali su u sredu onlajn sastanak na kom je doneto nekoliko važnih odluka i promena što se tiče funkcionisanja takmičenja.
11.12.2023 12: 35
Košarkaši Mege MIS dočekuju Crvenu zvezdu Meridianbet (18.00. TV Arena 1 Premium), dok Partizan Mozzart bet ugošćava Studentski centar (20.00, TV Arena 1 Premium).
pre 9 sati 23: 05
Košarkaši Partizana savladali su Budućnost u okviru treće utakmice finalne serije AdmiralBet ABA lige rezultatom 83:67 (24:19, 25:18, 18:22, 16:8).
pre 9 sati 23: 05
Košarkaši Partizana savladali su Budućnost u okviru treće utakmice finalne serije AdmiralBet ABA lige rezultatom 83:67 (24:19, 25:18, 18:22, 16:8).
pre 9 sati 22: 55
Bugarski košarkaš je se nakon završetka serije osvrnuo na komentare trenera "zelenih", Ergina Atamana.
pre 10 sati 22: 15
On je u Juniorskoj ligi Srbije prosečno beležio 9,3 poena, 6,7 skokova i 1,2 blokade na 22 odigrane utakmice. Ostojić je sa reprezentacijom Srbije do 16 godina 2023. godine bio sedmi na Evropskom prvenstvu.
pre 10 sati 22: 09
Košarkaši Partizana savladali su Budućnost u okviru treće utakmice finalne serije AdmiralBet ABA lige rezultatom 83:67 (24:19, 25:18, 18:22, 16:8).
Ostavite komentar