Istorija za dva velika hokejaša, ko je pobedio u dugo iščekivanom "Marnerbolu", kako je jedan tinejdžer preokrenuo sudbinu franšize i kakve veze imaju gusari sa NHL-om videli smo prethodne sedmice u najjačoj hokejaškoj ligi na svetu.
Javor, Oberknežević i Koljenšić sude derbi: Određeni arbitri za drugi meč finala AdmiralBet Aba lige
komentari (0)
Izvor: Tanjug
14.05.202409:40
MN PressDejan davidovac i Zek Ledej
Damir Javor iz Slovenije, Uroš Obrknežević iz Srbije i Miloš Koljenšić iz Crne Gore sudiće drugi meč finala plej-ofa AdmiralBet Aba lige između Crvene zvezde i Partizana, saopšteno je danas na zvaničnom sajtu regionalnog takmičenja.
Crvena zvezda vodi 1:0 u seriji, koja se igra na tri pobede, nakon što su u ponedeljak uveče u dvorani "Aleksandar Nikolić" pobedili crno-bele 85:82 u prvoj utakmici finala plej-ofa regionalnog takmičenja.
Drugi meč finala plej-ofa AdmiralBet Aba lige između Crvene zvezde i Partizana biće odigran u sredu od 19.30 časova u dvorani "Aleksandar Nikolić".
Partizan je domaćin trećeg meča, koji će biti odigran 19. maja od 21 sat u Beogradskoj areni, a čelnici takmičenja će nakdandno odrediti sudije za treću utakmicu finalne serije.
U prvom delu velikog intervjua, koji vam predstavljamo danas, možete pročitati o tome šta se iz vizure proslavljenog stratega promenilo od poslednjeg puta kada je predvodio minhenski klub, beograskim "večitim" rivalima, kao i o nekim krucijalnim problemima sa kojima se suočava evropska košarka u datom trenutku.
Istorija za dva velika hokejaša, ko je pobedio u dugo iščekivanom "Marnerbolu", kako je jedan tinejdžer preokrenuo sudbinu franšize i kakve veze imaju gusari sa NHL-om videli smo prethodne sedmice u najjačoj hokejaškoj ligi na svetu.
Danska je pobedom nad Norveškom osvojila prvo mesto u Grupi 1 i u polufinalu Evropskog prvenstva igraće protiv Islanda, dok je drugi polufinalni par Nemačka - Hrvatska.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Administracija Donalda Trumpa saopštila je da ubrzava obradu viza za strance koji posjeduju ulaznice za FIFA Svetsko prvenstvo 2026, što je potez koji olakšava putovanje na najgledaniji sportski događaj na svetu.
Sponzorstvo ABA lige deo je šire strategije jačanja prepoznatljivosti brenda Sava Insurance Group u regionu, rekao je Peter Skvarča, član Upravnog odbora Sava Re, koji je odgovoran za reosiguranje i strateške investicije u međunarodnim podružnicama slovenačke grupe.
Najviše pobeda ostvarila je Crvena zvezda (486), ispred Partizana (439) i Budućnosti (401), a crveno-beli drže rekord i po broju uzastopnih pobeda u regionalnom takmičenju (30).
Ostavite komentar