pre 4 sata 23: 00
Kiks Atletika: Sosijedad sačuvao bod u kući
Okončani su današnji mečevi u La Ligi...
Samo nekoliko dana nakon što je sa Majamijem završio NBA sezonu u plej-ofu, mladi srpski as Nikola Jović vratio se u domovinu i prisustvovao utakmici Mege i Crvene zvezde u polufinalu ABA lige.
Tim povodom Nikola Jović dao je izjavu za domaće medije u dvorani "Ranko Žeravica", gde se osvrnuo na nekoliko aktuelnih tema. Od serije Denvera i Minesote, do završnice AdmiralBet ABA lige, a bilo je i govora o kraju NBA sezone i za koga navija na domaćoj sceni.
"Mega je klub gde sam igrao, volim što sam ponovo ovde. Pratiću sigurno završnicu ABA lige. Iako sam navijač Crvene zvezde, ljubitelj sam oba naša dva najveća kluba. I jedna i druga ekipa su imali turbulentne sezone i svašta se može očekivati u nastavku iste".
Pohvalio je i mladog košarkaša Mege - Nikolu Đurišića.
"Igraju sjajno, neverovatno, od trenera do svih igrača, Miško radi sjajan posao i to može da se vidi. Đurišić igra sjajno, dečko koji zaslužuje to, i verujem u njega i nadam se da će biti na što boljem mestu".
Iako je Majami ispao u prvoj rundi plej-ofa, Nikola Jović zadovoljan je svojoj sezonom u NBA ligi.
"Bilo je svega i na kraju mislim da je ispalo dobro, iako smo ispali u prvoj rundi, ja imam osećaj da je bila dobra sezona."
Morao je i da spomene Džimija Batlera.
"Rekao sam već, on je meni kao stariji brat, skontali smo se, on samo želi da pobedi, ja želim da pobedim i to je to".
Denver gubi sa 2:0 protiv Minesote, ali nije sve još gotovo za aktuelne šampione, smatra Jović.
"On (Jokić) je najbolji košarkaš na svetu. Iako gube 0-2, ništa nije gotovo, siguran sam da će se vratiti. Ništa nije još gotovo, videćemo kako će se završiti".
Nije bilo razgovora o reprezentaciji i Olimpijskim igrama.
"Ne, niko još nije u žurbi, prvo treba da se završe sezone".
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
Sportska 2026. godina biće prva u kojoj se svi ključni trendovi industrije sudaraju u isto vreme.
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
Kad sportski direktor Eintracht Frankfurta objašnjava zašto klub zapošljava čak dva stručnjaka za san, on polazi od toga da se igrači mogu razvijati samo ako svakodnevno, predano daju svoj maksimum i da je za to neophodno da imaju dobar san.
U Turskoj su uhapšeni dvojica fudbalera iz najvišeg ranga takmičenja i bivši predsednik jednog kluba iz Superlige, dok se istraga o ilegalnom klađenju širi sa sudija na igrače i funkcionere.
30.12.2025 07: 17
Jović postigao 22 poena, četiri skoka i pet asistencija, predvodeći Majami u impresivnom drugom poluvremenu koje je Hit dobio sa ubedljivih 84:60.
21.12.2025 19: 33
Večeras, u prihvatljivom terminu, se selimo na Istok, gde ćemo od ponoći prenositi meč između Njujork Niksa i Majami Hita
02.12.2025 13: 50
Srpski košarkaš zna zbog čega ne uživa veliko poverenje trenera Majamija.
02.12.2025 08: 46
Košarkaš Majamija kuburi sa formom, ali se vratio na teren.
pre 6 sati 21: 25
Slavi Fenerbahče...
pre 7 sati 20: 36
Košarkaši Dubaija nastavili su impresivnu seriju u ABA ligi i u 13. kolu bez većih problema slavili na gostovanju Splitu sa 92:78, čime su ostali jedina neporažena ekipa u grupi B.
pre 8 sati 19: 06
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Ljubljani ekipu Ilirije rezultatom 91:74 (25:24, 17:19, 27:14, 22:17) u meču 13. kola Grupe B ABA lige.
pre 9 sati 18: 21
Košarkaši Ilirije poraženi su od Crvene zvezde na domaćem terenu rezultatom 74:91 (24:25, 19:17, 14:27, 17:22) u okviru 13. kola Grupe B AdmiralBet ABA lige.
Ostavite komentar