ABA liga

Budućnost pobedom ulazi u plej-of: SC Derbi čeka pobedu Crvene zvezde

05.04.2024 21:50
Košarkaš Budućnosti, Jogi Ferel na utakmici sa SC Derbijem AdmiralBet ABa liga/SC Derby/Filip Roganović
Košarkaš Budućnosti, Jogi Ferel na utakmici sa SC Derbijem

Košarkaši Budućnosti su savladali SC Derbi 93:80 (27:25, 20:13, 26:21, 20:21) u poslednjem kolu AdmiralBet ABA lige. Pre ovog meča je bilo poznato da će nekadašnji regionalni šampion biti na trećem mestu, dok Derbi ostaje na osmoj poziciji u slučaju pobede Crvene zvezde protiv Splita.

Obe ekipe su bile izuzetno raspoložene kada je u pitanju napad, te je već nakon 10 minuta viđeno 52 poena. Izabranici Andreja Žakelja su drugu deonicu otvorili serijom 16:2 i tako otišli na maksimalnih +16. Ipak, SC Derbi je uspeo da zatvori poluvreme vezanim poenima i priđe na jednocifren zaostatak.

U drugom poluvremenu je prednost gostiju (na papiru) samo rasla. Na startu poslednje deonice je Budućnost otišla i na maksimalni +18, gde je pitanje pobednika pratkično već bilo rešeno. Domaćin je do kraja smao uspeo da ublaži poraz.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Mekinli Rajt sa 18 poena, dok su po 14 dodali Nikola Tanasković i Jan Makundu. Sa druge strane se istakao Obri Dokins sa 20 poena, a pratili su ga David Mirković sa 30 i Mateo Drežnjak sa 10.