
pre 16 minuta 14: 50
Barać krenuo sa izgradnjom tima za narednu sezonu: Prvo pojačanje Bahčešehira stiže iz NBA
Prošle sezone ubacio je 50 poena na NBA utakmici, a sada će igrati pod trenerskom palicom Marka Baraća.
Skupština AdmiralBet ABA lige održana je danas u Zagrebu, a glavna tema bila je ulazak Dubaija u regionalno takmičenje.
Takav scenario za sada još uvek nije realan, budući da su članovi Skupštine navodno tražili više novca od arapske strane, dok se ABA liga oglasila saopštenjem i istakla da su razgovori sa Dubaijem bili pozitivni.
"Predstavnici Dubaija gostovali su na sednici Skupštine ABA lige i predstavili svoju dugoročnu ponudu i sportsko-poslovnu viziju vezanu za pridruživanje porodici ABA lige od sezone 2024/25.
Svi članovi Skupštine ABA lige bili su veoma pozitivni i otvoreni prema predstavljenom projektu pridruživanja Dubaija ABA ligi, čime su stvoreni temelji za dalje diskusije i konačnu odluku u vezi sa ovom temom, koja će biti doneta u najkraćem mogućem roku", navodi se u saopštenju regionalnog takmičenja.
Podsetimo, ABA ligaši navodno su tražili više para od Dubaija za ulazak u regionalno takmičenje i za nedelju dana znaćemo epilog današnjeg sastanka.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
02.06.2025 07: 40
Košarkaši Partizana i Budućnosti najkasnije 16. juna izabraće naslednika Crvene zvezde na šampionskim lovorikama.
01.06.2025 21: 53
Trener Partizana analizirao dobijen meč za finale AdmiralBet ABA lige.
01.06.2025 21: 15
Srpski tim jako slabo počeo, ali na očekivan način završio majstoricu sa debitantom u regionalnom košarkaškom takmičenju.
01.06.2025 21: 13
Srpski tim i ekipa iz Ujedinjenih Arapskih Emirata igraju majstoricu polufinalne plej-of serije regionalnog takmičenja, u direktnom prenosu na Areni.
pre 17 minuta 14: 50
Prošle sezone ubacio je 50 poena na NBA utakmici, a sada će igrati pod trenerskom palicom Marka Baraća.
pre 57 minuta 14: 10
Crvena zvezda sutra od 20.00 časova počinje plej-of Superlige Srbije polufinalnim duelom sa Spartakom iz Subotice.
pre 6 sati 09: 00
Revanši su zakazani za 16. jun u Subotici i 17. jun u Železniku.
pre 7 sati 08: 00
Crno-beli su se osmi put popeli na tron regionalnog takmičenja, a ujedno su stigli i do jubilarnog 50. trofeja u svojoj 80 godina dugoj istoriji.
Ostavite komentar