ABA liga

Košarkašice Crvene zvezde odbranile trofej u Kupu "Milana Cige Vasojevića"

20.03.2023 22:27
Košarkašice Crvene zvezde odbranile trofej u Kupu "Milana Cige Vasojevića" MN Press

Košarkašice Crvene zvezde su drugi put za redom, u istoj dvorani, niškom "Čairu", trijumfovale u Kupu "Milana Cige Vasojevića".

Kao i prošle godine, crveno-bele su u finalu savladale ekipu Art basketa, ovaj put rezultatom 77:55 (23:15, 16:8, 25:17, 13:15).

Zvezda je bolje otvorila utakmicu, u 8. minutu trojkom Čolićeve povela je 20:9. Art basket je uspeo da smanji prednost, ali su izabranice Dragana Vukovića dominirale u drugoj četvrtini, u 15. minutu povele su sa 30:15 i do kraja poluvremena čuvale prednost koju su na početku treće deonice uvećale na nedostižnih 52:27.

Čelis Hol je sa učinkom od 17 poena, 5 skokova, 3 asistencije i 4 ukradene lopte proglašena za najbolju igračicu finala. Pratila je Milica Bojović koja je takođe postigla 17 poena.

Najefikasnija na utakmici bila je košarkašica Art basketa Marija Avlijaš sa 18 poena.

Trener Dragan Vuković je sa Crvenom zvezdom osvojio peti Kup "Milana Cige Vasojevića" (uz pet titule državnog prvaka), dok je ekipi Art basketa ovo bilo treće finale za redom u kojem nisu uspele da se domognu trofeja.