Budućnost nastavlja seriju: Igokea pokazala zube u "Morači", ali nije uspela da zaplaši Podgoričane

04.03.2024 21:23
Košarkaši Budućnosti i Igokee AdmiralBet ABa liga/SC Derby/Filip Roganović
Košarkaši Budućnosti i Igokee

Košarkaši podgoričke Budućnosti u neizvesnoj utakmici 21. kola AdmiralBet ABA lige savladali su ekipu Igokee na svom terenu i upisali 16. pobedu u sezoni  - 79:76 (14:26, 25:29, 15:18, 25:23).

Time je ekipa Andreja Žakelja nastavila seriju uspešnih rezultata, koja traje od dolaska slovenačkog stručnjaka, a pobeda nad Igokeom bila joj osma uzastopna u regionalnom takmičenju.

Sudeći na prethodne utakmice Podgoričana, ekipa iz Laktaša im je najviše muke zadala. Gotovo do poslednje sekunde jurila je preokret, iako je u prvoj četvrtini imala 12 poena prednosti. Ali je Budućnost ipak sačuvala pobedu u penal završnici.

Na krilima Dragana Milosavljevića, Igokea je sjajno otvorila utakmicu i već tokom prve četvrtine stekla dvocifrenu prednost (26:14). Međutim, Budućnost se vratila sredinom druge deonice i serijom 23:5 u režiji Jogija Fereal i družine, stigla do preokreta na poluvremenu (39:35).

Nastavak susreta protekao je u izjednačenoj borbi, uz nešto jaču inicijativu Podgoričana, koji su na krilima dobrih procenata za dva (63 odsto), održavali razliku većim delom poslednje četvrtine. Igokea je u nekoliko navrata dolazila na poen zaostatka, ali ni u jednom trenutku nije bila bliža pobedi od rivala.

Budućnost je ovom pobedom preskočila Partizan na drugom mestu ABA lige, dok je Igokea (11-10) ostala na sedmoj poziciji iza Mege.

BUDUĆNOST - IGOKEA 79:76 (14:26, 25:29, 15:18, 25:23).

Dvorana: "Morača", Podgorica.

Budućnost: Ferel 18, Megi 13, Kamenjaš 12, Tanasković 9, Popović 8, Rajt 6, Makondu 5, Slavković 4, Džouns 4.

Igokea: Milosavljević 21, Jošilo 19, Filipović 12, Kondić 9, Nakić 8, Marić 5, Bosković.