ABA liga

Kraj crne serije Beograđana: Ubedljiva pobeda Partizana u Laktašima pred start Kupa Radivoja Koraća

11.02.2024 18:57
Košarkaši Partizana i Igokee ABA liga/Igokea/Marija Vuruna
Košarkaši Partizana i Igokee

Posle pet uzastopnih poraza u svim takmičenjima, košarkaši Partizana, najzad su izašli iz krize, pošto su u 20. kolu AdmiralBet ABA lige, ubedljivo savladali Igokeu u gostima za 14. pobedu u sezoni - 98: 52 (23:21, 28:12, 23:10, 26:9).

Crno-beli su tako najzad izašli iz perioda negativnih rezultata. Znali su Beograđani koliko je pobeda u Laktašima važna. Što zbog momentuma pred nastavak takmičenja u Evroligi, što zbog predstojećeg Kupa Radivoja Koraća, gde trofej brani Crvena zvezda. A, na današnji izazov, odgovorili su na pravi način.

Ključnu razliku igrači Partizana napravili su sredinom druge četvrtine, kada su serijom 10:0, stekli prvu dvocifrenu prednost (35:25) na utakmici. Igokea je na krilima Edina Atića držala priključak u uvodnoj deonici, ali je u nastavku susreta presudio veći kvalitet Beograđana, koji su od prve minute ušli odlično energetski u meč.

Imajući u vid na veliku razliku na poluvremenu (49:33), Željko Obradović dao je u nastavku dao šansu igračima sa manjom minutažom, dok je nosioce igre odmorio za predstojeće izazove. U takvoj konstalaciji stvari, odlično se snašao Balša Koprivica. Mladi centar Partizana bio je raspoložen danas u Laktašima. Imao je odličnu rolu u defanzivi, a meč je završio sa 13 poena, devet skokova i dve blokade.

Pored njega, dobro se pokazao i Mateuš Ponjitka sa 16 poena. Bruno Kaboklo dodao je 14, Pi Džej Doužer 11, dok je pomenuti Atić bio jedini dvocifren na drugoj strani sa 10 poena.

Sada sledi pauza u regionalnom takmičenju zbog Kupa Radivoja Koraća, koji ćete i ove sezone moći da pratite na Areni sport. A, prvi duel u Nišu, igrači Partizana odigraće protiv Hercegovca 15. februara od 20 časova.