"Studenti" pregazili Krku u AdmiralBet ABA ligi

06.02.2024 18:49
Emir Hadžibegović, košarkaš Studentskog centra MN Press
Emir Hadžibegović, košarkaš Studentskog centra

Studentski centar je kao gost pobedio Krku 97:72 (27:16, 25:22, 25:19, 20:15) u 19. kolu AdmiralBet ABA lige i sa osam pobeda umešao se u brobu za plej-of. Gosti iz Podgorice odigrali su od prvog do poslednjeg minuta angažovano, koncentrisano, dobro u odbrani i raznovrsno u napadu i u svim elementima igre nadmašili su slabog domaćina.

Studentski centar je već u prvoj četvrtini rešio meč. Vodili su od prvog napada, sredinom četvrtine su napravili seriju od 9:0, poveli 24:9 i tu prednost nisu ispuštali tokom meča.

Krka je uspela u drugoj četvrtini da se primakne na "minus četiri" (33:37), ali je usledio novi rafal gostiju za prednost na poluvremenu 52:38. Emir Hadžibegović je bio nerešiva enigma za domaćina, ubacio je 13 poena u prvom delu uz pet skokova, pratili su ga Luka Bogavac, Oubri Doukins i Mateo Drežnjak. Macura i Cerkvenik su bili jedini raspoloženi u timu Krke.

Gosti iz Podgorice nisu dozvolili rivalu ni zrnce nade, igrali su stabilno, raznovrsno, otišli su na "plus 20" pred poslednju četvrtinu i rutinski priveli meč kraju.

Hadžibegović je sa 20 koševa (8/8 za dva) i pet skokova bio najefikasniji kod gostiju, Drežnjak je ubacio 18, Bogavac 15, Bećović 12 (7 sk), a Doukins 11, dok je Kapusta upisao 10 asistencija. Miha Cerkvenik sa 18, Škedelj sa 12 i Macura sa 10 koševa bili su najefikasniji kod domaćina.