ABA liga

FMP ubedljiv na debiju Saše Nikitovića: Igokea bez šansi na gostovanju u Železniku

04.02.2024 19:00
Košarkaš FMP-a, Ognjen Kuzmić na meču protiv Igokee AdmiralBet ABA liga/FMP Meridian/Ivica Veselinov
Košarkaš FMP-a, Ognjen Kuzmić na meču protiv Igokee

Košarkaši FMP-a su savladali Igokeu 78:64 (19:15, 29:22, 16:9, 14:18) u okviru 19. kola AdmiralBet ABA lige. Na ovom meču je debitovao novi trener ekipe iz Železnika, Saša Nikitović i odmah upisao važan trijumf.

"Panter" su dobro otvorili meč. Prvu deonici su završili sa vođstvom 19:15, a najzaslužniji za to bio je Ognjen Kuzmić koji je bio odličan u reketu. Isti slučaj je bio i u drugom kvartalu. FMP je zahvaljujući najviše srpskom centru otišao na poluvreme sa +11, a Kuzmić je bio nadomak "dabl-dabl" učinka. Bivši igrač Crvene zvezde je na pauzi imao već 10 poena i sedam skokova.

Domaćin je na temeljima čvrste odbrane održavao prednost sa poluvremena. Šta više u završnici trećeg perioda je prednost ekipe Saše Nikitovića otišla i na +18. Jasno je bilo da će FMP stići do šeste pobede u sezoni kada je razlika otišla na 21 poen na devet minuta do kraja meča.

Najefikasniji u redovima "pantera" bio Matic Rebec sa 15 poena i čak 10 asistencija, dok su ga pratili Bojan Subotić sa 13 i Ognjen Kuzmić sa 12 poena. U ekipi iz Laktaša se istakao Mario Nakić sa 20 poena, a jedini dvocifreni su uz njega bili Nikola Marić sa 12 i Edin Atić sa 10.