(KRAJ) Crvena zvezda - Partizan 88:86: Jago Dos Santos doneo pobedu crveno-belima nakon velike drame

28.01.2024 18:03
Nemanja Nedović i Kevin Panter u duelu MN Press
Nemanja Nedović i Kevin Panter u duelu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan 88:86 (28:15, 27:23, 17:18, 16:30) u okviru 18. kola AdmiralBet ABA lige. Pobedničke poene postigao je Jago Dos Santos na četiri sekunde do kraja, a Aleksa Avramović je promašio šut za pobedu.

Crvena zvezda - Partizan

Hala: "Štark arena"
Sudije: Saša Pukl, Uroš Obrknežević, Josip Radojković

Crvena zvezda: Smart, Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Lazić, Tobi, Bolomboj, Nedović, Giedraitis, Gilespi, Jago.

Partizan: Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo.

(UŽIVO) Crvena zvezda - Partizan

28.01.2024. 21:31

Kraj 88:86

Crvena zvezda je pobedila košem Jaga Dos Santosa 88:86 nakon velike drame.

28.01.2024. 21:28

40. minut (86:86)

Imali su napad gosti na -3, a Džejms Naneli je fauliran na šutu za tri poena. Amerikanac je bio precizan sva tri puta što je donelo Partizanu izjednačenje.

28.01.2024. 21:17

40. minut (85:82)

Samo tri poena zaostatka za Partizan na 28 sekundi do kraja nakon trojke Avramovića. Crno-beli nisu bili ovako blizu još od početka utakmice.

28.01.2024. 21:14

39. minut (83:76)

Obostrana tehnička za Rokasa Giedraitisa i Zeka Ledeja. To znači da je utakmica za krilnog centra Partizana završena, jer je u prvom poluvremenu napravio nesporstki faul.

28.01.2024. 21:09

U poslednja dva minuta se ulazi sa sedam poena razlike u korist crveno-belih, imamo neizvesnu završnicu u "Štark Areni".

28.01.2024. 21:06

37. minut (81:73)

Po prvi put još od prve četvrtine Partizan prilazi na jednocifreni zaostatak nakon trojke Aleksa Avramovića.

28.01.2024. 21:03

36. minut (81:70)

Trojkama Kaminskog i Pantera, crno-beli prilaze na -11 na četiri minuta do kraja.

28.01.2024. 20:56

32. minut (75:56)

Nakon nekoliko vezanih promašaja Adama Hange, mađarski reprezentativac pogađa trojku za +19 u korist domaće ekipe.

28.01.2024. 20:59

Serija zakucavanja Džoela Bolomboja

28.01.2024. 20:47

Kraj treće četvrtine 72:56 (28:15, 27:23, 17:18)

Treća deonica u "Štarka Areni" se završava još jednim zakucavanjem Džoela Bolomboja. Crveno-beli u završnih 10 minuta ulaze sa +16.

28.01.2024. 20:44

30. minut (70:53)

Serija zakucavanja Džoela Bolomboja, a Partizan promašuje dve otvorene trojke. Sudije su dosudile i tehničku za Janisa Sferopolusa. Nešto ranije je tehničku dobio i Željko Obradović.

28.01.2024. 20:40

27. minut (66:49)

Prvi promašaj Zeka Ledeja sa linije penala večeras nakon 12 pogođenih, a na drugoj strani Giedraitis pogađa drugu trojku na utakmici. Nakon toga i Nedović ubacuje trojku kojom Crvena zvezda ide ponovo na +17.

28.01.2024. 20:34

25. minut (57:44)

Teška situacija za Partizan, Pi Džej Doužer je napravio svoj peti faul i za njega je utakmica završena.

28.01.2024. 20:25

22. minut (55:41)

Prve poene u drugom poluvremenu postiže Kevin Panter, zatim i pravi svoj treći faul na utakmici.

28.01.2024. 20:07

Kraj prvog poluvremena 55:38 (28:15, 27:23)

Partizan serijom 8:2 prilazi na -14, ali Uroš Trifunović pravi faul na šutu za tri nad Milošem Teodosićem. Bivši kapiten reprezentacije je iskoristio sva tri penala i Crvena zvezda odlazi sa 17 poena prednosti na pauzu za poluvreme.

28.01.2024. 19:58

18. minut (50:30)

Nesporstki faul Adama Hange. Ipak Partizan to nije uspeo da iskoristi maksimalno jer je Doužer bio polovičan sa linije penala, a zatim je Bruno Kaboklo napravio faul u napadu.

28.01.2024. 19:49

17. minut (46:25)

Poenima Džavontea Smarta i Luke Mitrovića, Crvena zvezda dolazi do nove najveće prednosti. Tim Janisa Sferopulosa je sada na +21.

28.01.2024. 19:41

14. minut (38:22)

Vezali su crno-beli nekoliko dobrih odbrana i serijom 4:0 smanjili zaostatak na 13 poena, ali Adam Hanga odgovara trojkom.

28.01.2024. 19:35

11. minut (35:18)

Nesportska za Zeka Ledeja i tehnička za Miloša Teodosića! Crvena zvezda je to maksimalno iskoristila i otišla na velikih 17 poena prednosti, a Željko Obradović reaguje prvim tajm-autom na utakmici.

28.01.2024. 19:40

Davidovac trojkom zatvara prvu četvrtinu!

28.01.2024. 19:27

Kraj prve četvrtine 28:15

Teodosić je trojkom odveo crveno-bele na +12 u poslednjem minutu prve četvrtine. Zek Ledej je smanjio sa slobodnih bacanja na 10 poena razlike, ali je Zvezda trojkom Dejana Davidovca otišla na maksimalnih +13 na kraju prve deonice.

28.01.2024. 19:25

10. minut (22:13)

Uhvatio je šampion ABA lige napadački ritam, ali Crvena zvezda i dalje održava prednost.

28.01.2024. 19:19

8. minut (15:4)

Poeni u tranziciji Rokasa Giedraitisa donese prvo dvocifreno vođstvo na meču ekipi Crvene zvezde.

28.01.2024. 19:17

7. minut (11:4)

Partizan prekida "prazan hod" na meču poenima Zeka Ledeja sa slobodnih bacanja, Luka Mitrović je sa druge strane promašio dva penala.

28.01.2024. 19:34

Prve čarke na derbiju!

28.01.2024. 19:13

6. minut (11:2)

Crno-beli za sada gotovo bez učinka u napadu osim poena Doužera sa početka meča, sa druge strane ni domaćin nije uspeo da iskoristi nekoliko vezanih napada.

28.01.2024. 19:07

3. minut (9:2)

Serija Crvene zvezde uz trojke Jaga Dos Santosa i Branka Lazića, gosti postižu prve poene preko Pi Džej Doužera.

28.01.2024. 19:02

1. minut (3:0)

Prve poene na meču upisuje Rokas Giedraitis. Litvanac je pogodio trojku na isteku napada.

28.01.2024. 19:01

Počela je utakmica

Počeo je četvrti "večiti derbi" u ovoj sezoni u "Štark Areni", a prvi napad će imati ekipa Crvene zvezde.

28.01.2024. 18:45

Teodosić je u sastavu

Miloš Teodosić je se nalazi u protokolu za večerašnji meč, a Stefan Lazarević će uz Nikolu Topića i Dalibora Ilića posmatrati meč u civilu.

28.01.2024. 18:35

Crno-beli kompletni

Partizan će na ovom meču nastupiti u kompletnom sastavu. Van protokola su odlukom trenera ostali Džejlen Smit, Danilo Anđušić i Tristan Vukčević.

28.01.2024. 18:15

Pogledajte sažetak prethodnog derbija u ABA ligi

28.01.2024. 18:10

Željko Obradović

"Nadam se da su se igrači odmorili. Ima igrača koji nisu igrali pre dva dana, neki su bili van tima pa ćemo da vidimo ko je tu najopterećeniji. Najveću minutažu su imali Ledej, Naneli i Doužer. Oni će biti u nekom slabijem ritmu, a ostali će raditi jedan pristojan i normalan trening", rekao je trener Partizana, Željko Obradović.

28.01.2024. 18:00

Janis Sferopulos

"Svaka utakmica sa Partizanom je važna. Znamo važnost i ove utakmice, kao što je i svaka važna, ali znamo i da smo prvi na tabeli u ovom trenutku. Imamo ekstra motiv, jer želimo da ostanemo na prvom mestu. Mislim da će Miloš Teodosić da bude spreman kao i ostali momci. Pozivam naše navijače da dođu u velikom broju i bodre naš tim ali fer, sportski i korektno", kaže trener Crvene zvezde, Janis Sferopulos uoči meča sa Partizanom.