Mornar slavio crnogorskom duelu: Dan Martin predvodio Barane do drugog uzastopnog trijumfa

20.01.2024 21:15
Košarkaš Mornara iz Bara, Tevijen Dan Martin Admiralbet ABA liga/Mornar-Barsko zlato/MEDIA Pro
Košarkaš Mornara iz Bara, Tevijen Dan Martin

Košarkari Mornara iz Bara su upisali drugi vezani trijumf nakon pobede protiv SC Derbija 91:86 (26:22, 36:21, 13:23, 16:20) u 17. kolu AdmiralBet ABA lige.

Prva četvrtina je bila potpuno izjednačena gde nijedna ekipa nije uspela da napravi više od četiri poena prednosti. Upravo je to bila razlika u korist domaćina nakon 10 minuta. Nakon toga je usledila deonica koja je prelomila utakmicu.

Barani su u serijama postizali poene i na pauzu za poluvreme otišli sa vođstvom od čak 19 poena. Usledio je brzo odgovor SC Derbija koji je treći period dobio sa 23:13 i tako prišao na jednocifren zaostatak na ulasku u poslednjih 10 minuta. Ekipa iz Podgorice se u potpunosti vratila u meč i na 1:18 do kraja prišla na -1, ipak usledila je dobra odbrana domaćina i dva odlična rešenja u napadu. Mornar je tako upisao drugu uzastopnu pobedu, nakon što su u prethodnom kolu slavili protiv Zadra.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Tevijen Dan Martin sa 35 poena, a pratili su ga Nemanja Vranješ sa 12 i Entoni Luis sa 11. U ekipi Derbija su se istakli Tomislav Ivišić sa 19, Luka Bogavac sa 16 i Nikola Pavlićević sa 11 poena.