ABA liga

Rezultatska klackalica u "Morači" pripala Igokei: SC Derbi poklekao u finišu utakmice

14.01.2024 22:59
Košarkaši Igokee i SC Derbija MN Press
Košarkaši Igokee i SC Derbija

Košarkaši Igokee savladali su SC Derbi 90:81 (15:18, 28:25, 22:21, 17:25) u 16. kolu AdmiralBet ABA lige.

Podgorička ekipa je nešto bolje otvorila utakmicu i vodila nakon uvodnih 10 minuta, ali su gosti iz Laktaša to laku anulirali do poluvremena. Na pauzu se otišlo bez pobednika, a na semaforu je stajao rezultat 43:43

Nijedan tim nije uspevao da ode na dvocifrenu prednost, a Igoeka je imala najveće vođstvo na utakmici pred kraj treće četvrtine (+9). Ipak, serija 8:0 za svega minut i 40 sekundi vratila je domaćina u meč.

Poslednja deonica je protekla u rezultatskoj klackalici. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, a smireniji su bili gosti i na kraju stigli do trijumfa.

Najefikasniji pojedinac na meču bio je Nikola Marić iz Igokee sa 20 poena, dok ga je pratio Kosta Kondić sa 18. Kod domaćina se istakao Obri Dokins sa 14 poena, a 13 je dodao Luka Bogavac.