Crvena zvezda na brazilski pogon: Jago Dos Santos vodio crveno-bele do 14. pobede u ABA ligi

14.01.2024 21:21
Košarkaš Crvene zvezde, Jago Dos Santos MN Press
Košarkaš Crvene zvezde, Jago Dos Santos

Košarkaši Crvene zvezde Meridienbet pobedili su očekivano Borac Mozzart 90:74 (35:18, 16:26, 22:18, 17:12) u 16. kolu AdmiralBet ABA lige. Nije bilo lako bez Miloša Teodosića, Nemanje Nedovića, pa je najveći teret podneo Jago Dos Santos.

Košarkaši cvrveno-belih otvori su meč rafalnom paljbom, Jago dos Santos, Giedraitis, Gilespi, Topi punili su koš Čačana za ubedljivih 35:18 na isteku prvih 10 minuta. Imali su domaćini "plus 17" (42:25), a onda su dozvolili gostima da re razigraju, Segu, Uskoković, Birts stigli su na na 52 sekunde pre isteka poluvremena samo na "minus četiri" (48:44). Ipak, Jago Dos Santos je pogodio trojku za 51:44 na poluvremenu.

Nije se predavao Borac, ponovo se približio na "minus tri", ali je Giedraitis sa pet poena vratio Zvezdi prednost od tri poseda. Luki Mitroviću je i ovaj meč poslužio da se vraća u formu, ali Zvezdu je vukao Jago Dos Santos. Pogodio je četiri trojek iz pet pokupšaja, udelio četiri asistencije i vratio osetniju prednost (64:55). Ipak, gosti iz Čačka su uspeli da u završnih 10 minuta uđu sa jednocifrenim zaostatkom (73:62).

Ekipa Janisa Sferopulosa je tada zategla odbranu i za šest minuta napravila seriju 12:4 kojom je otišla na nedostižnih +19 na 3 minuta i 40 sekundi do kraja utakmice.

Crveno-bele je predvodio Dos Santos sa 24 poena, sedam skokova i sedam asistencija. Uz Brazilca pobedi su najviše doprineli Mitrović sa 16 i Giedraitis sa 15 poena. U ekipi Borca je najbolji bio Ronaldo Segu sa 20, dok je Filip Rebrača dodao 13 poena.