ABA liga

Pobedili Zvezdu, pa se okliznuli u Splitu: Poraz Cedevita Olimpije na "Gripama"

12.01.2024 19:56
Pobedili Zvezdu, pa se okliznuli u Splitu: Poraz Cedevita Olimpije na "Gripama" MN Press

Košarkaši Splita savladali su Cedevita Olimpiju na svom terenu u 16. kolu AdmiralBet ABA lige i upisali sedmu pobedu u sezoni - 93:85 (25:20, 30:27, 19:17, 19:21).

"Zmajčeki" nisu izgledli ništa nalik ekipi koja je protekle nedelje gotovo "razbila" Crvenu zvezdu u Ljubljani. Večeras su falili procenti u Splitu. Možda malo više komunikacije u napadu i požrtvovanja u odbrani, dok je hrvatski tim odigrao maestralno otpočetka do kraja.

Cedevita je držala priključak do finiša treće četvrtine (63:63), a onda je usledila 15:1 serija Splita, koji je utakmicu prelomio početkom poslednje deonice (78:64). Cedevita je, doduše, uspela nekako da se vrati u nastavku i priđe na -6 (89:83), ali je ponestalo vremena za nešto više.

Najefikasniji u hrvatskom timu bio je Šorter sa 25 poena, dok je listu strelaca Cedevita Olimpije predvodio Matković sa 21.

Ovo je bio peti poraz slovenačkog tima u sezoni.