ABA liga

Mega blistala i u Čačku: Treća uzastopna pobeda Beograđana u ABA ligi

08.01.2024 20:35
Mega blistala i u Čačku: Treća uzastopna pobeda Beograđana u ABA ligi MN Press

Rutinska pobeda Mege nad Borcem u dvorani "kraj Morave" u Čačku. Beogradski tim slavio je 94:78 (30:18, 13:20, 25:21, 26:19) u 15. kolu AdmiralBet ABA lige, gde je sa osmom pobedom u sezoni, preskočio današnjeg rivala na šestom mestu tabele, dok je Borac pretrpeo osmi poraz.

Kapitalnu prednost Mega je stekla u finišu uvodne četvrtine. Serijom 22:2, Čačani su potom vratili neizvesnost sredinom druge deonice, kada su prišli na 38:41, da bi u finišu poslednje trećine, Beograđani preko Jelavića i Plavišića i definitivno otklonili sve dileme po pitanju pobednika.

Borac nije imao snage da zadrži dobar kontinuitet u napadu. Beograđani su sa druge strane, imali fenomenalne procente šuta za tri poena (14/27), pa ih ni duplo veći broj izgubljenih lopti (20) nije naročito koštao. Najviše što su mogli Čačani je da priđu na 70:78 sredinom poslednje četvrtine, ali, ispostaviće se da je to bio poslednji trzaj domaćina.

Serijom trojki, Mega je u finišu otišla na velikih 90:73 i tako otklonila sve dileme po pitanju pobednika, a trijumfom u Čačku, ujedno je uspela da se osveti Borcu za tesan poraz u Beogradu (90:89) na startu sezone, kada je Nikola Topić i dalje bio deo tima.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Jelavić sa 22 poena, dok je listu strelaca Borca predvodio Segu sa 17.

Mega je zabeležila treću uzastopnu pobedu i šansu da nastavi sjajnu seriju imaće u narednom kolu protiv Mege 14. januara, dok će Čačani istog dana gostovati Crvenoj zvezdi.