ABA liga

Borac poražen u Baru: Balša Živanović razoružao Čačane u finišu

12.03.2023 21:44
Borac poražen u Baru: Balša Živanović razoružao Čačane u finišu AdmiralBet ABA liga /Mornar/Media Pro

Košarkaši Borca poraženi su večeras u Baru od ekipe Mornara rezultatom 104:99 (31:27, 22:28, 29:26, 22:18) u meču 21. kola regionalne ABA lige.

Čačani su tokom većeg dela meča bili ravnopravan rival, na šest minuta ore kraja poveli su sa 94:91. Finiš je ipak pripao Baranima, Balša Živanović je vezao osam poena, od toga pogodio je dve trojke i preokrenui na 99:94.

Do kraja meča, bek domaćina je još jednom bio precizan iza linije 6,75 čime je njegov tim na dva minuta pre kraja stekao deset poena prednosti.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Marko Pecarski, Balša Živanović i Nemanja Vranješ, koji su postigli po 16 poena. Kod gostiju, najbolji je bio Hanter  Hejl sa 31 poenom.

Borac je trenutno na pretposlednjem mestu na tabeli ABA lige sa pet pobeda i 16 poraza. Mornar je 11. sa sedam trijumfa i 13 poraza uz meč manje.

Borac će u narednom kolu ABA lige na svom terenu dočekati Megu, dok će Mornar gostovati Splitu.