
pre 42 sekunde 19: 30
Vlade Divac uporedio NBA i evropsku košarku: Posebno izdvojio Partizan, i navijače koji žive za crno-bele, to nema u Americi
Legendrani igrač ističe da je najveća razlika u strasti, koja je posebno izražena u srpskoj ekipi.
Trener košarkaša Partizana Željko Obradović izjavio je danas da "crno-beli" znaju koliki je ulog u narednom meču sa Crvenom zvezdom i dodao da je njegova ekipa spremna za predstojeći derbi meč 21. kola regionalne ABA lige.
Partizan će sutra od 20.30 sati u "Štark areni" dočekati Crvenu zvezdu, uz direktan prenos na TV Arena 1 Premium.
"Usred svega ovoga što igramo u Evroligi došla je i ta utakmica. Izuzetno je važna i za nas i za Crvenu zvezdu. Znamo koliki je ulog i probali smo da se spremimo na najbolji mogući način. Videćemo kako će to da izgleda sutra. Još jednom, poziv navijačima za fer i sportsko navijanje. Važnost utakmice je velika, da budu pravi kao što su bili tokom cele sezone", naglasio je Obradović, prenosi zvanični sajt kluba.
Kapiten košarkaša Partizana Kevin Panter izjavio je da njegov tim mora da odbrani domaći teren.
"Veoma je važna utakmica, moramo biti fokusirani da ispunimo naš cilj. A to je da pobedimo, kao i u svakoj drugoj utakmici. Ključ je kao i uvek, da igramo jako, da ostanemo pametni tokom čitavog toka meča", rekao je Panter.
Iz Partizana su podsetili da za ovaj meč vlada veliko interesovanje.
"Partizan ovim putem još jednom apeluje na navijače da bodre crno-bele fer i sportski, bez upućivanja bilo kakvih uvreda prema bilo kome. Samo gromoglasna podrška Partizanu, bez ubacivanja predmeta u teren ili incidenata bilo koje vrste, biće od pomoći crno-belom timu. Ulaznice za meč, prodaju se putem servisa Tiketlajn, a pravo kupovine karata imaju samo vlasnici sezonskih ulaznica za mečeve Partizana", saopšteno je iz Partizana.
Partizan je trenutno prvi na tabeli ABA lige sa 18 pobeda i dva poraza. Crvena zvezda je druga sa skorom 17/2 uz meč manje.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
03.06.2025 16: 12
Rukovodstvo Košarkaške lige Srbije odustalo od ranijeg rasporeda polufinala KLS.
31.05.2025 12: 35
Crveno-beli i crno-beli 1. juna igraju ključne mečeve za plasman u samu završnicu takmičenja, a sada je poznato i ko će da im deli pravdu.
29.05.2025 22: 55
Partizan protiv Dubaija od 19.00 časova, dok će Budućnost dočekati Crvenu zvezdu u 21.00
28.05.2025 14: 38
Plej-of završnica ABA lige uvek donosi veliku dozu drame i borbe, ali prvi mečevi ovogodišnjih polufinala doneli su i više od toga.
YouTube
pre 20h
YouTube
pre 20h
YouTube
pre 20h
pre 1 minut 19: 30
Legendrani igrač ističe da je najveća razlika u strasti, koja je posebno izražena u srpskoj ekipi.
pre 48 minuta 18: 43
U prvom kolu Evrolige Virtus dočekuje Real Madrid 30. septembra u Bolonji.
pre 1 sat 18: 00
Preokret u Turskoj - iskusni plejmejker ostaje u reprezentaciji?
pre 2 sata 16: 45
Iskusni košarkaš je otkrio da je ovo velika čast za njega i da je čitav život navijač ovog kluba.
Ostavite komentar