Mega bez problema nadigrala Igokeu i upisala šestu pobedu u ABA liigi

25.12.2023 19:55
KK Mega MN Press
KK Mega

Košarkaši Mege pobedili su Igokeu 92:76 (19:24, 22:13, 30:16, 21:23) u poslednjem meču 13. kola AdmiralBet ABA lige.

Prvo poluvreme donelo je izjednačenu košarku. "Igosi" su u jednom periodu imali prednost, ali su domaći napravili preokret u drugoj deonici i preuzeli vođstvo, pa se na poluvejeme otišlo sa rezultatom 41:37.

Ključna je bića treća četvrtina. Šampion Bosne i Hercegovine je te minute odigrao slabo, gosti su u ovoj četvrtini ubacili 16 poena, a domaći 30, i kasnije su samo održavali razliku.

Megu je do pobede vodio Stefan Miljenović, koji je ubacio je 21 poen, a odličan je bio i Nikola Topić sa 18 poena i devet asistencija.

U ekipi iz Aleksandrovca istakao se Nikola Marić sa 14, dok su Dragan Milosavljević i Stefen Modu postigli po 13 poena.

Igokea je sada na učinku od devet pobeda i četiri poraza, dok je Mega stigla do svoje šeste pobede uz sedam izgubljenih mečeva.