Borac "izdao šut" u Sloveniji, Krka prekinula niz poraza u ABA ligi

24.12.2023 16:53
Darko Planinić (Krka) na meču sa Borcem AdmiralBet ABA liga/Krka/Drago Perko
Darko Planinić (Krka) na meču sa Borcem

Krka je prekinula niz od četiri uzastopna poraza i trijumfom nad Borcem 89:80 (23:20, 27:24, 19:21, 20:15), stigla do trećeg trijumfa u AdmiralBet ABA Ligi. Čačane je "izdao šut" (19/51 za dva, 10/26 za tri) u Sloveniji, punih pet i po minuta nisu postigli koš u poslednjoj četvrtini i doživeli su zaslužen poraz.

Borac je u Sloveniju stigao sa dve uzastopne pobede, ali je stalno jurio minus od dva do devet poena koji su domaćini stvarali sve do poslednje četvrtine.

Međutim, Čačani su zaigrali bolje na startu poslednje četvrtine, Danilo Tasić je sa dve trojke na sedam minuta pore kraja doneo gostima vođstvo 73:71. Međutim, Krka je preko Cerkvenika i Hamiltona napravila seriju 6:0 i manje od četiri minuta pre kraja povela 77:73.

Napadačka agonija Borca nastavila se, punih pet i po minuta nisu postigli koš, promašivali su zicere, da bi Cerkvenik i Špan, petom trojkom, rešili meč na minut i po pre kraja.

Jan Špan je predvodio Krku do trijumfa uz 23 poena (5/7 za tri) i četiri assitencije, Planinić je dodao 15, Radovanović 12, a Kazins i Stergar po 10. U timu Borca najefikasniji je bio Segu sa 18 poena, Birts je dodao 17 (8 sk), a Tasić 15 koševa.